Diagnostyka i badania

Diagnostics_and_Examinations.jpg
Od 2002 roku EIZO ma w swojej ofercie linię monitorów RadiForce, spełniających surowe wymagania obowiązujące w dziedzinie badań i diagnostyki.

Różnorodna oferta

Urządzenia stosowane do badań medycznych wyświetlają kolorowe lub monochromatyczne obrazy w różnych rozdzielczościach. Przykładowo, mammograf przechwytuje obrazy monochromatyczne w rozdzielczości 1914 x 2294, ale już ultrasonograf pracuje z obrazami kolorowymi w rozdzielczości 800 x 600. Właśnie dlatego w ofercie EIZO znajdują się monitory obsługujące różne rozdzielczości i opcje wyświetlania, odpowiednie do oglądania każdego rodzaju badań. Obrazy mammograficzne można zatem oglądać w pełnym rozmiarze na monochromatycznym monitorze w rozdzielczości 5 megapikseli, a inne obrazy (np. USG) na kolorowym monitorze w rozdzielczości 2 megapikseli.

Monitory multimodalne

W nowoczesnych szpitalach coraz częściej przegląda się wiele różnych badań jednocześnie. Potrzebne są więc monitory do wyświetlania obrazów w gabinetach diagnostycznych, w laboratoriach, podczas konsultacji z pacjentem itd. W odpowiedzi na te potrzeby EIZO wprowadziło multimodalne, panoramiczne monitory RadiForce Multi-Series w rozdzielczościach 8 i 6 megapikseli. Ich wyjątkowo cienkie ramki umożliwiają porównywanie obok siebie kolorowych i monochromatycznych obrazów w różnych rozdzielczościach. EIZO ma nawet multimodalny monitor stworzony specjalnie pod kątem monochromatycznej mammografii.

multimodality.jpg

EIZO oferuje następujące serie monitorów medycznych RadiForce:

RadiForce Multi: monitory multimodalne

Monitory RadiForce Multi służą do wyświetlania na jednym ekranie kolorowych i monochromatycznych obrazów. Modele z tej serii mają szerokie przekątne i rozdzielczości od 6 do 8 megapikseli, co umożliwia oglądanie dużej ilości danych jednocześnie.

RadiForce G&R: monitory diagnostyczne

Monitory z serii RadiForce G&R-są przeznaczone do zastosowań diagnostycznych. W ofercie są modele kolorowe i monochromatyczne w rozdzielczości 3 lub 2 megapikseli. Są zgodne ze standardem DICOM Part 14 i idealnie nadają się do wyświetlania badań takich jak rentgen klatki piersiowej, radiografia komputerowa, radiografia cyfrowa, rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.

RadiForce Mammo: monitory mammograficzne

RadiForce Mammo to seria monitorów przeznaczonych do wyświetlania badań piersi. Dostępne są modele kolorowe i monochromatyczne w rozdzielczości 8 lub 5 megapikseli. Odznaczają się wysokim kontrastem i poziomem jasności, co zapewnia odpowiednie warunki do oglądania obrazów z tomosyntezy i mammografii.

RadiForce MX: monitory poglądowe

Monitory z serii MX służą do przeglądania historii choroby pacjenta, w tym badań rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w standardzie DICOM Part 14. Dostępne są modele kolorowe w wielu różnych rozdzielczościach, z opcjonalnym ekranem dotykowym.

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

Wraz z nadejściem ery cyfrowego obrazowania medycznego, diagnostyka zaczęła być dokonywana na podstawie coraz większej ilości danych wyświetlanych na ekranie monitora. Aby pomóc radiologom w zapanowaniu nad dużą liczbą obrazów, EIZO stworzyło technologię Work-and-Flow, która umożliwia stworzenie wygodnego środowiska do przeglądania badań. Dzięki Work-and-Flow radiolog może np. pokazywać i chować listę pacjentów przesuwając kursor, w zależności od potrzeb.

Dowiedz się więcej o funkcjach Work-and-Flow:

Leczenie i operacje

Treatment_and_Surgery.jpg

Wyposażenie nowoczesnej sali operacyjnej generuje wiele obrazów, które umożliwiają bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie operacji. W dziedzinach takich jak radiologia zabiegowa, chirurgia hybrydowa czy chirurgia endoskopowa wykorzystuje się różne rodzaje obrazowania, przedstawione w tabelce poniżej.

Rodzaj sprzętuWyświetlane daneUżytkownicy
Monitory z dużym ekranemFluoroskopia rentgenowska, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, elektrokardiogram, HIS, RIS, PACS, stacja robocza 3D, kamera chirurgicznaChirurg, asystent, radiolog, inni specjaliści, studenci / osoby wizytujące
Monitory chirurgiczneEndoskopia, mikrochirurgia, chirurgia robotycznaChirurg, asystent, inni specjaliści, studenci / osoby wizytujące
Monitory operacyjneFluoroskopia rentgenowska, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, elektrokardiogram, HIS, RIS, PACS, stacja robocza 3D, kamera chirurgicznaRadiolog, inni specjaliści
Wyświetlacze monitorująceDane anestezjologiczne, elektrokardiogram, kamera chirurgicznaAnestezjolog, inni specjaliści, studenci / osoby wizytujące

W portfolio EIZO znajdują się m.in.:

  • Monitory chirurgiczne i endoskopowe 2D (np.  EX3220 )

  • Monitory chirurgiczne i endoskopowe 3D (np. EX3220-3D)

  • Monitory chirurgiczne i endoskopowe 4K (np. EX3140)

  • Monitory chirurgiczne o szerokich przekątnych (np. LX490W)

  • Monitory do radiologii zabiegowej (np. LX600W)

  • Panele chirurgiczne (np. SP1-55)

  • Jednostki do zarządzania sygnałami (np. LMM0804)

  • Urządzenia peryferyjne (np. CID1000P)

  • Oprogramowanie zarządzające (np. Caliop)

Administracja ogólna

General_Administration2.jpg

Monitory EIZO sprawdzą się nie tylko na salach operacyjnych i w gabinetach diagnostycznych. Modele z serii FlexScan doskonale nadają się do zastosowań związanych m.in. z administracją szpitala.

Komfort pracy

Osoby pracujące na co dzień na oddziałach, w przychodniach i na recepcjach spędzają wiele godzin przed ekranem monitora, co często prowadzi do zmęczenia wzroku. Monitory EIZO z serii FlexScan wyposażono w szereg ergonomicznych funkcji, które chronią oczy podczas pracy z komputerem. Są to m.in. imitujący wygląd papieru tryb Paper Mode, ograniczająca migotanie obrazu funkcja EyeCare Dimming, automatyczna regulacja jasności o nazwie Auto EcoView, antyodblaskowa powłoka, cienkie ramki oraz ergonomiczna stopka.

Niezawodność

Placówki medyczne takie jak szpitale i oddziały ratunkowe funkcjonują 24 godziny na dobę – a to oznacza, że tego samego oczekuje się od używanych tam urządzeń. Dla zwykłych monitorów praca w tak wymagających warunkach jest zbyt dużym obciążeniem, dlatego wiele szpitali decyduje się na modele z serii FlexScan, wykorzystując je w miejscach takich jak stacje pielęgniarskie i oddziały ratunkowe.

Narzędzia zarządzające

EIZO udostępnia swoim klientom serwer RadiNET Pro Web Hosting, który umożliwia zarządzanie wszystkimi monitorami podłączonymi do sieci szpitalnej (w tym zarządzanie zasobami, zasilaniem i jakością) bez konieczności kupowania i utrzymywania własnego serwera. RadiNET Pro Web Hosting obniża więc bieżące koszty zarządzania i pomaga zwizualizować proces starzenia się monitorów, co ułatwia planowanie budżetu na ich wymianę.

RadiNET Web Pro Hosting jest podłączony do ok. 20 tysięcy monitorów na całym świecie, zapewniając ich stałą, stabilną pracę w placówkach medycznych.

Plany na przyszłość

EIZO stale poprawia jakość swoich produktów, ulepsza autorską technologię Optical Bonding oraz antyodblaskową powłokę AR, a także rozwija rozwiązania wykorzystujące najnowsze technologie, w tym wyświetlacze 4K.