Monitory medyczne

Innowacyjne rozwiązania EIZO do wyświetlania obrazowania medycznego wyróżniają się rewelacyjną jakością obrazu i bogactwem praktycznych funkcji, które ułatwiają postawienie precyzyjnej diagnozy.

Na medyczne portfolio EIZO składają się serie RadiForce i CuratOR, oferujące zaawansowane rozwiązania do zastosowań w różnych dziedzinach ochrony zdrowia. Uzupełniają je modele z biurowej serii FlexScan, które sprawdzą się w gabinetach lekarskich i na recepcjach, a także karty graficzne rekomendowane przez EIZO do monitorów RadiForce.

Monitory RadiForce spełniają wysokie wymagania stawiane w dziedzinie diagnostyki, a także zapewniają zgodność z najbardziej rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa obowiązującymi w medycynie. W ofercie RadiForce dostępne są modele zarówno monochromatyczne, jak i kolorowe. Wszystkie umożliwiają kalibrację parametrów wyświetlania pod kątem standardu DICOM. Niezmienną jakość obrazu gwarantuje autorskie oprogramowanie EIZO: RadiCS i RadiNET Pro.

Użytkownicy monitorów RadiForce mają też do dyspozycji szereg praktycznych funkcji pod wspólną nazwą Work-and-Flow. Powstały one specjalnie z myślą o usprawnieniu pracy radiologów.

Seria EIZO CuratOR oferuje z kolei rozwiązania na nowoczesne sale operacyjne. Zaprojektowano je tak, aby były łatwo skalowalne i odpowiadały zróżnicowanym potrzebom zespołów chirurgicznych.

Zalety medycznych monitorów EIZO

Idealna jakość obrazu do wszystkich zastosowań

Monitory medyczne z serii RadiForce zapewniają doskonałą jakość obrazu pod każdym kątem. Dzięki jednorodności ekranu, stabilnej jasności i odpowiedniej krzywej luminancji (DICOM GSDF) potrafią wyświetlać badania z niedoścignioną ostrością i dokładnością. EIZO projektuje i produkuje monitory RadiForce we własnych zakładach, samodzielnie nadzorując cały proces od początku do końca. To daje producentowi pełną kontrolę, pozwalając stale doskonalić jakość oferowanych rozwiązań i rozwijać nowe technologie.

Funkcje dbające o zdrowie

Monitory RadiForce wyposażono w szereg funkcji zapobiegających problemom ze wzrokiem i kręgosłupem. Mają m.in. stopkę z niezwykle szerokim zakresem regulacji, umożliwiającym zmianę wysokości, nachylenie, obrót w poziomie, a w niektórych modelach także obrót o 90 stopni w pionie. Inteligentne akcesoria (np. lampka RadiLight) oraz zaawansowane technologie (np. Hybrid Gamma PXL, Sharpness Recovery) poprawiają jakość i widoczność wyświetlanego obrazu. Powierzchnia ekranu pokryta jest antyodblaskową powłoką, która dodatkowo ogranicza zmęczenie oczu.

Bezpieczny wybór na lata

EIZO oferuje wyjątkowo długą, bo aż 5-letnią gwarancję na niemal wszystkie monitory medyczne. Dzięki temu pomimo wyższej ceny początkowej całkowity koszt posiadania (TCO) jest niższy, a klient nie musi płacić za naprawy i serwisowanie. Jednocześnie unikalne funkcje Work-and-Flow usprawniają proces diagnostyczny, a wbudowane czujniki pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i robociznę potrzebne do przeprowadzania zadań kontroli jakości.

Kompleksowe usługi serwisowe

Oczywiście znaczenie ma nie tylko jakość monitora, ale także jakość oferowanego wsparcia technicznego. Dotyczy to zarówno możliwości poradzenia się specjalisty przed zakupem, jak i opieki serwisu podczas użytkowania monitora.

Korzystając z rozbudowanej sieci partnerów, EIZO zapewnia najwyższej jakości obsługę klienta. Z przyjemnością doradzimy w wyborze odpowiedniego modelu, pomożemy we wdrożeniu, przygotujemy spersonalizowane rozwiązania, a nawet wypożyczymy monitor na okres próbny.

Obszary zastosowań monitorów medycznych

Mammografia

Precyzyjne wyświetlanie obrazów medycznych w celach diagnostycznych

Radiografia konwencjonalna

Zaawansowane monitory do wiernego odwzorowania drobnych struktur

Badania CT/MRI

Wielkoformatowe monitory diagnostyczne

Stomatologia

Wysoka jakość obrazu i stabilna jasność do zastosowań w stomatologii

Patologia

Wielkoformatowe monitory w wysokiej rozdzielczości

Ortopedia

Diagnostyczne monitory do wyświetlania badań ortopedycznych

Medycyna nuklearna i radioterapia

Precyzyjne wyświetlanie struktur anatomicznych

Okulistyka

Monitory ułatwiające dostrzeżenie subtelnych różnic między odcieniami szarości

Rozwiązania na salę operacyjną

Sprzęt i oprogramowanie do pracy na bloku operacyjnym

Administracja szpitalna

Ergonomiczne, energooszczędne monitory do zastosowań administracyjnych

Rodziny produktów

Monitory dla placówek medycznych

W skład serii RadiForce wchodzą m.in. monitory diagnostyczne, poglądowe i endoskopowe.

Rozwiązania na sale operacyjne

Seria CuratOR obejmuje zaawansowane rozwiązania do wyświetlania obrazów i zarządzania wideo na salach operacyjnych.

Oprogramowanie do kontroli jakości

Kontrola jakości monitorów używanych w radiologii

RadiCS pozwala od początku do końca przeprowadzić proces kontroli jakości monitorów, od kalibracji, przez walidację, aż po testy zgodności i niezmienności parametrów. Oprogramowanie jest proste i przyjazne w obsłudze, a w dodatku potrafi w pełni automatycznie wykonywać pomiary testowe. RadiCS pozwala również kontrolować funkcje Work-and-Flow – m.in. funkcję Point-and-Focus, dzięki której radiolog może szybko zaznaczyć wybrany fragment obrazu za pomocą myszy lub klawiatury, aby go przybliżyć. Program współpracuje zarówno z modelami RadiForce, jak i innymi.

Oprogramowanie do kalibracji i zarządzania monitorami RadiForce

Program RadiCS LE służy do kalibrowania monitorów RadiForce i zarządzania uzyskanymi w ten sposób danymi. Pozwala łatwo sprawdzić informacje takie jak czas pracy monitora czy numery inwentaryzacyjne.

Oprócz tego RadiCS LE ma zintegrowany wygaszacz podświetlenia, pomagający obniżyć pobór mocy i skrócić czas pracy monitora, gdy ten nie jest używany. Funkcja Mouse Warp dba natomiast o to, by kursor myszy nie utykał między krawędziami ekranów w konfiguracjach z monitorami o różnej rozdzielczości.

Oprogramowanie RadiCS LE dołączone jest do wszystkich monitorów RadiForce.

Zarządzanie jakością monitorów w całym szpitalu

RadiNET Pro pozwala centralnie zarządzać wszystkimi monitorami podłączonymi do sieci szpitalnej. Wygodna aplikacja oparta na przeglądarce zapewnia łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Z jej pomocą administrator może przeprowadzić lub zaplanować kontrolę jakości z dowolnego miejsca w szpitalu. RadiNET Pro daje wgląd w dane takie jak nazwa modelu i czas pracy poszczególnych monitorów czy podłączone komputery i karty graficzne. W razie potrzeby szczegółowe informacje o każdym monitorze można skonsolidować w postaci raportu.

Baza wiedzy

Masz wątpliwości, na który model monitora się zdecydować? A może chcesz się dowiedzieć więcej na temat technologii? Może w naszej bazie wiedzy znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Więcej

Monitory biurowe, graficzne i medyczne EIZO są objęte 5-letnią gwarancją*.

Tabela gwarancji

Masz pytania?

Z przyjemnością pomożemy Ci dobrać monitor idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami