EIZO wprowadza na rynek kolejną nowość. 27” FlexScan EV2780 to pierwszy model EIZO ze złączem USB typu C. Interfejs USB Type-C umożliwia przesyłanie sygnału audio i video z szybkim transferem sięgającym 5 Gb/s. Co więcej, FlexScan EV2780 może dostarczyć do 30W zasilania notebookom lub innym urządzeniom kompatybilnym z interfejsem USB Type-C, eliminując potrzebę podpinania dodatkowych kabli zasilających.

ev2780_pressWszechstronność terminala USB-C sprawia, iż FlexScan EV2780 doskonale sprawdzi się zarówno w konwencjonalnych biurach, jak i w modelu “hot-desk”, w którym pracownicy przemieszczają się swobodnie z własnym notebookiem, nie mając przypisanego stanowiska pracy.

Tak jak w zaprezentowanych nieco wcześniej monitorach 24”, nowy model ma praktycznie bezramkową konstrukcję, ekran otacza obramowanie o grubości zaledwie 1mm. Ten minimalistyczny design w połączeniu z całkowicie płaską powierzchnią przekłada się na doskonały komfort pracy, gdyż wzrok nie jest rozpraszany przez zbędne elementy. Nowy model dostępny będzie w białej i czarnej obudowie wraz z odpowiadającymi im kolorystycznie kablami.

EV2780 umożliwia pokazywanie sygnału z dwóch różnych źródeł w trybie picture-by-picture, ma szereg ergonomicznych i energooszczędnych narzędzi, które sprawiają, że doskonale nadaje się do środowisk biurowych, na stanowiska tradingowe oraz do centrów kontroli.

Monitor ma 27” matrycę IPS z podświetleniem LED o naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440 i kątach widzenia 178°/178°. Typowa jasność to 350 cd/m2 a współczynnik kontrastu 1000:1.
Wbudowany czujnik Auto EcoView w sposób automatyczny dostosowuje jasność ekranu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu, oszczędzając energię i zmniejszając zmęczenie oczu. Zdefiniowany preset o nazwie “Paper” redukuje emisję niebieskiego światła zwiększając komfort oglądania.

Nowo opracowana przez EIZO aplikacja Screen InStyle pozwala użytkownikom przypisać tryb pracy do określonych aplikacji, określić dobowy cykl zmian jasności i temperatury barwowej bieli obrazu (circadian dimming) oraz parametry oszczędzania energii. Ustawienia mogą być zastosowane do wszystkich monitorów w instalacjach wieloekranowych, bez potrzeby dokonywania tych samych ustawień na każdym monitorze z osobna. Aplikacja serwerowa Screen InStyle daje administratorowi sieci narzędzia do scentralizowanej kontroli wszystkich monitorów EV2780 w instalacji.

Inne cechy:

Monitory dostępne będą od końca 2016 roku.