Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym projektem drugiego sezonu TEN – Niespodziewane zawirowania miłosne Czerwcowym artystą kolekcji TEN Fotoli jest Alexander Otto. Jego kompozycja zatytułowana „Their journey” będzie dostępna przez 24h do darmowego pobrania w formacie pliku .PSD już 10 czerwca 2013 r.

Fotolia_alexander_ottoDrugi sezon Kolekcji TEN by Fotolia kontynuuje międzynarodową wyprawę w świat cyfrowych kreacji. Po Argentynie, Korei Południowej, Brazylii, Japonii oraz Wielkiej Brytanii projekt TEN przenosi się do Niemiec i nabiera coraz większego rozpędu. Pierwszych pięć prac sezonu pobrano łącznie, w dniu ich publikacji, ponad 130 tys. razy!

Alexander Otto przedstawia miłosne relacje w perspektywie – Uważam, że projekt TEN to świetna okazja, aby nauczyć się nowych rzeczy. Żałuję, że jakiś czas temu, gdy rozwijałem się jako twórca, nikt nie podzielił się ze mną swoim plikiem w Photoshopie, żebym mógł zrozumieć, jak taka czy inna technika działa. Jestem wielkim fanem tutoriali – podkreśla artysta.  To pragnienie dzielenia się wiedzą czuć  w każdym detalu „Their journey” – pracy o wysokich walorach artystycznych. – ”Their journey” to historia młodej pary. Moja praca reprezentuje indywidualne momenty z ich życia. Mój pomysł polegał na tym, żeby pokazać małe historie, które były dla nich istotne, i które prowadziły do konkretnych decyzji, aż do momentu kiedy się spotkali. Różne miejsca, różne uczucia się zmieniają, fizyka jest ponadczasowa. Moja praca odzwierciedla te rzeczy i te historie – mówi Alexander.

Fotolia_TEN_Alexander_Otto

Sztuka detalu, artystyczny podpis

Tym, co wyróżnia Alexandra Otto spośród innych artystów jest prawdopodobnie jego dbałość o szczegóły. – Generalnie powiedziałbym, że w pracy jestem bardzo poukładany, nawet za bardzo poukładany i dokładny, i nigdy nie jestem usatysfakcjonowany tylko jedną rzeczą. Mój kolega stwierdził raz, że w mojej pracy jest zbyt dużo detali. Nie zgadzam się z tym. Uważam, że to właśnie detale są tym, co odróżnia dobrą pracę od pracy bardzo dobrej – przyznaje artysta. Jako perfekcjonista, zainspirowany kulturą cyfrową, Alexander Otto subtelnie wdraża sztukę detalu aby wzmocnić oddziaływanie mistycznych i niepokojących aspektów w swoich pracach. – Staram się robić rzeczy, które są interesujące albo przynajmniej wzbudzają uwagę przez krótki czas. Uważam, że tematy, które wywołują dyskomfort czy efekt niepokoju są dużo ciekawsze niż zdjęcia, które są po prostu gładkie i kolorowe.

Z Hamburga do Nowego Jorku, eklektyczne i innowacyjne podróże Urodzony w Hamburgu, 25-letni Alexander Otto już przejawia cechy artysty kompletnego. Ten kierowany potrzebą innowacji, artysta multidyscyplinarny jest ilustratorem, projektantem interactive, projektantem animacji oraz dyrektorem kreatywnym. – Cokolwiek czyni świetnego artystę, może zniknąć w następnej sekundzie. Awanse w pracy, prestiż i nagrody sprawiają, że możesz się poczuć dobrze. Trzeba jednak być ostrożnym, żeby nie dać się oślepić takim momentom. Artysta nie powinien poczuć się zbyt wygodnie z sukcesem, który odniósł, ponieważ jutro rzeczy mogą potoczyć się zupełnie inaczej – podkreśla Alexander.

To motto, przyświecające artyście w pracy, zagwarantowało mu współpracę z tak prestiżowymi studiami, jak Sehsucht, Tronic czy Parasol Island oraz publikacje prac w branżowych magazynach jak Computer Arts, Computerlove czy Advanced Photoshop. W 2008 roku został członkiem bardzo sławnej i selektywnej grupy kreatywnej The Keystone Design Union. Obecnie Alexander Otto mieszka w Nowym Jorku i pracuje dla Agencji R/GA jako Senior Visual Designer. Jego celem jest dalszy rozwój umiejętności w kierunku tworzenia interaktywnych animacji i krótkich filmów.

Portfolio artysty: http://alexanderotto.com/ Film z napisami w 12 językach, prezentujący techniki pracy artysty będzie dostępny w dzień inauguracji pracy, 10 czerwca na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.

Plik .PSD z pracą Alexandra Otto będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 czerwca 2013 roku o godz. 10.00.

O projekcie TEN Fotolia

Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO, Ilford, Eduweb.pl oraz Digart.pl. Twórcami drugiej edycji projektu jest 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy1.

Dodatkowe informacje na temat kolekcji TEN można znaleźć na stronie http://tenbyfotolia.com, skąd również można pobrać press kit (folder Menu, zakładka Koncepcja) oraz dedykowanej stronie na Facebooku.

***

Informacje dodatkowe o banku zdjęć Fotolia Fotolia, wiodący w Europie bank zdjęć typu microstock, z siedzibą w Nowym Yorku, dostarcza swoje usługi dla klientów 22 krajów i regionów, w 13 różnych językach. Posiadając w swoich zasobach wybór ponad 22 milionów obrazów cyfrowych i klipów wideo, Fotolia oferuje jedną z największych na świecie baz obrazów cyfrowych wysokiej jakości. Ponad 3,9 miliona osób wybiera serwis Fotolia jako źródło zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych i wideo HD royalty-free w przystępnej cenie. Wraz z pojawieniem się Kolekcji Infinite, Fotolia stała się pierwszym ogólnoświatowym microstockiem oferującym obrazy pochodzące od profesjonalnych agencji, jak i artystów niezależnych. Przywództwo serwisu Fotolia w sektorze obrazów cyfrowych jest rozpoznawalne poprzez szeroką współpracę, m.in. z Associated Press.

 

1  [1] Gustavo Brigante (10 stycznia), Soonguy Gwon (8 lutego), Adhemas Batista (8 marca), Marumiyan (10 kwietnia), Mike Harrison (10 maja), Alexander Otto (10 czerwca), Alexey Samsonov (10 lipca), Sergio Del Puerto (10 września), Alberto Seveso (10 października), Piotr Jaworowski (8 listopada)