W kwietniu tego roku mija 50 lat od założenia firmy EIZO, specjalizującej się w produkcji zaawansowanych monitorów, cenionych przez odbiorców na całym świecie.

Firma EIZO, której nazwa oznacza po japońsku „obraz”, rozpoczęła swoją działalność jako producent OEM czarno-białych telewizorów. W latach 80. EIZO zajęło się projektowaniem i produkcją monitorów dla klientów klasy enterprise, a następnie poszerzyło swoją ofertę o rozwiązania do zastosowań specjalistycznych. Dziś produkty EIZO są dostępne w ponad 80 krajach i można je znaleźć w placówkach medycznych, studiach fotograficznych i postprodukcyjnych, na wieżach kontroli lotów oraz w instytucjach finansowych.

EIZO od lat samodzielnie prowadzi badania nad technologią obrazowania, projektuje i wytwarza monitory oraz prowadzi szczegółową kontrolę jakości. Gdy istniejące komponenty okazały się niewystarczające, EIZO zaczęło produkować własne półprzewodniki i oprogramowanie, które dodatkowo zwiększyły atrakcyjność sprzętu. Realizowana w ten sposób polityka samodzielności sprawiła, że EIZO mogło oferować kompletne rozwiązania odznaczające się na tle konkurencji najwyższą jakością i niezawodnością.

„EIZO zmieniło się z małego producenta w znanego specjalistę w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży najlepszych wyświetlaczy na świecie” – powiedział Yoshitaka Jitsumori, prezes i CEO firmy. „W przyszłości planujemy dalej rozwijać nasze umiejętności i wiedzę, by wychodzić naprzeciw potrzebom klientów”.

EIZO będzie świętować swoje 50 urodziny, zamieszczając w mediach społecznościowych ciekawostki z życia i historii firmy. Przez najbliższe 50 tygodni (od 4 kwietnia), w każdą środę „odcinki” podróży w przeszłość EIZO będą publikowane w wielu językach na Facebooku i LinkedInie*. Będzie można dowiedzieć się m.in. jak powstało EIZO, jak przekształciło się w producenta wysokiej jakości monitorów i jaką pozycję ma obecnie na rynku. Nie zabraknie też zdjęć i informacji o historycznych produktach.

* 50 urodziny EIZO będą świętowane w roku podatkowym firmy, który rozpoczyna się w kwietniu i kończy w marcu przyszłego roku.

Więcej informacji na temat produktów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl