Popularność pracy zdalnej ciągle rośnie. Wiele osób uważa jednak, że jest ona mniej efektywna niż praca w tradycyjnym biurze.

Czy wiesz, że jedną z najczęstszych przyczyn spadku produktywności jest zbyt mały ekran? Podłączając do laptopa zewnętrzny monitor, możesz stworzyć wygodne, przyjazne stanowisko robocze. Poznaj trzy powody, dla których warto wyposażyć swoje domowe biuro w monitor EIZO.

Powód nr 1: Doskonała jakość obrazu, która nie męczy wzroku

Pracując w domu często zapominamy o tym, by dbać o wzrok. Do zmęczenia oczu przyczyniają się m.in. jasność i temperatura barwowa ekranu oraz migotanie obrazu. Wiele laptopów i tradycyjnych monitorów nie potrafi obniżyć jasności ekranu do poziomu, który nie nadwyręża wzroku, ani nie pozwala regulować temperatury barwowej. Na dodatek obniżenie jasności ekranu laptopa często powoduje migotanie.

Aby zapewnić wysoką jakość obrazu, parametry wyświetlania monitorów EIZO są regulowane i wzrokowo weryfikowane w japońskiej fabryce producenta. Jasność monitorów EIZO można obniżyć do zaledwie 1 cd/m2 bez utraty stabilności obrazu.

Monitory EIZO mają antyodblaskową powłokę, która zapobiega odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Pozwala to ograniczyć zmęczenie wzroku w pomieszczeniach, do których wpada światło słoneczne. Ponadto monitory EIZO oferują wiele funkcji pomagających dbać o oczy podczas wielogodzinnej pracy z komputerem.

Powód nr 2: Większa przestrzeń robocza

Gdy korzystasz z ekranu laptopa, jego niewielkie rozmiary nie pozwalają wyświetlać obok siebie kilku okien jednocześnie. Musisz więc ciągle przełączać się między programami, skacząc np. od poczty do przeglądarki i od przeglądarki do edytora tekstu. W efekcie Twoja produktywność leci na łeb, na szyję.

Jeśli chcesz zyskać więcej przestrzeni roboczej, podłącz zewnętrzny monitor – stawiając monitor o przekątnej 23,8” obok laptopa o przekątnej 14”, zwiększasz obszar wyświetlania aż trzykrotnie! Takie rozwiązanie pozwala pracować wygodniej i wydajniej, bez konieczności ciągłego skakania między oknami. EIZO oferuje także darmowe oprogramowanie Screen InStyle, które pomaga optymalnie rozmieścić wszystkie okna i co za tym idzie maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Spotkania służbowe coraz częściej prowadzi się online. Zewnętrzny monitor sprawia, że przebiegają dużo płynniej – na dodatkowym ekranie można wyświetlić materiały dotyczące omawianych tematów i widzieć twarze wszystkich uczestników.

Ale na tym nie koniec. Monitory EIZO mają stopkę z szerokim zakresem regulacji, dzięki której bez problemu ustawisz ekran monitora obok ekranu laptopa lub nad nim – nawet, gdy ilość miejsca jest mocno ograniczona.

Powód nr 3: Jeden kabel do wszystkiego

Większość nowoczesnych laptopów nie ma wystarczającej liczby portów USB, do których można podłączyć urządzenia peryferyjne takie jak myszka, klawiatura czy mikrofon. Masz już dość odłączania jednego urządzenia, by móc podłączyć drugie, albo podłączania wszystkiego od nowa, gdy zmieniasz stanowisko?

EIZO oferuje szeroki wybór monitorów z wbudowanym złączem USB-C. Modele USB-C zapewniają zasilanie, dodatkową przestrzeń roboczą, dostęp do USB, odtwarzanie audio i o wiele więcej – a wszystko to za pomocą jednego kabla. Po podłączeniu laptopa do monitora FlexScan wyposażonego w hub USB z 4 portami możesz korzystać z myszki, klawiatury, kamerki i słuchawek jednocześnie. Dzięki połączeniu USB-C monitor może funkcjonować jako stacja dokująca z łatwo dostępnymi portami umieszczonymi z tyłu obudowy.

Polecane modele

>Strona produktu<>Strona produktu<>Strona produktu<>Strona produktu<