Nowoczesne systemy nadzoru wideo składają się zazwyczaj ze skomplikowanych, rozbudowanych instalacji, które korzystają z różnorodnych komponentów i oferują szeroki zakres funkcji. Jako punkt centralny umożliwiający kontrolowanie wszystkich zadań służy system VMS (Video Management System – system zarządzania wideo). Innym istotnym elementem tej infrastruktury jest wyświetlanie obrazów z kamer – scentralizowane lub zdecentralizowane.

EIZO współpracuje z czołowymi dostawcami w branży nadzoru wizyjnego, aby zapewnić kompatybilność swoich rozwiązań z różnymi systemami VMS. Dzięki temu rozwiązania EIZO DuraVision doskonale sprawdzą się jako element infrastruktury bezpieczeństwa przeznaczony do wyświetlania obrazów z kamer wideo.

Rodzaje integracji

W niektórych systemach VMS możliwość integracji rozwiązań IP jest zaszyta w oprogramowaniu, natomiast w innych potrzebna jest specjalna wtyczka (plug-in). Projektowanie wtyczek odbywa się we współpracy z dostawcami VMS, aby gotowy produkt spełniał konkretne wymagania klienta.

Funkcje

Rozwiązania IP można monitorować i kontrolować bezpośrednio z poziomu interfejsu VMS, co upraszcza proces instalacji i obsługę. Obejmuje to zadania takie jak rejestrowanie kamer, zdalne sprawdzanie ich statusu, a także zmiany układu obrazu i sposobu wyświetlania. Ponadto obrazy wideo z zarejestrowanych kamer można wygodnie przeciągać i upuszczać, aby umieścić je w odpowiednim miejscu. Wszystkie zmiany układu są od razu odzwierciedlane – nawet, jeśli rozwiązanie IP niepodłączone do komputera znajduje się w odległej lokalizacji. Korzystając z systemu VMS, można również wygodnie skonfigurować ustawienia wyświetlania bez konieczności uzyskania dostępu do interfejsu samego monitora.

Zdalne zarządzanie monitorami Rozmieszczanie obrazów z kamer metodą przeciągnij-i-upuść Programowanie reakcji

Partnerzy VMS

Rodzaj integracji i kompatybilność z rozwiązaniami EIZO

Rodzaj integracji

Dostawca VMS*Accellence TechnologiesGenetecMilestone SystemsPanasonicPKE SchilleSiemens
Natywnie
Wtyczka

Kompatybilność

Dostawca VMS*Accellence TechnologiesGenetecMilestone SystemsPanasonicPKE SchilleSiemens
FDF2711-IP / DX0211-IP✔**✔**
FDF2304W-IP / FDF4627W-IP

*Kompatybilność zależy od wersji systemu VMS. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami.

**Wymaga licencji EIZO Enterprise.

Dowiedz się więcej o możliwościach rozwiązań IP od EIZO

Przykład wdrożenia

Transport publiczny w Edmonton (Kanada)

„Z naszego punktu widzenia kluczowa okazała się wtyczka, która pozwoliła w prosty sposób zintegrować monitor EIZO z systemem Genetec. Możliwość zarządzania zdalnego – np. wprowadzania zmian metodą przeciągnij i upuść czy sprawdzania statusu monitora po zalogowaniu do interfejsu w przeglądarce internetowej – znacznie upraszcza obsługę. Wybierając bardziej scentralizowane rozwiązanie VMS oferowane przez Genetec i EIZO, ograniczyliśmy ilość sprzętu potrzebnego na stacjach. Mogę też wykonywać więcej zadań bez wychodzenia z biura, dzięki czemu moja praca jest dużo bardziej efektywna”.

Alan Baird, starszy inżynier ds. komunikacji kluczowej, Edmonton Transit Service (ETS)

Produkty

> Strona produktu < > Strona produktu <
> Strona produktu < > Strona produktu <