Znacząca część użytkowników domowych wykorzystuje komputer nie tylko do prostych prac w aplikacjach biurowych, takich jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne, ale także do rozwijania swojego hobby. Może to być katalogowanie i edycja zdjęć połączona z ich wydrukiem, edycja filmów wideo, edycja grafiki, projektowanie czy po prostu granie. Ciężko było by skonstruować monitor spełniający te wszystkie wymagania, dlatego w ofercie EIZO dla użytkowników domowych znajdują się modele z różnych segmentów:

Użytkownik musi się zdecydować, do jakich celów będzie, przede wszystkim, wykorzystywać monitor.

Seria monitorów EV (EcoView)

dedykowane głównie do pracy z aplikacjami typu biurowego (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, komunikatory)

FlexScan_EV2450_BK_f_screenshot_smallerW tym przypadku EIZO położyło główny nacisk na szeroko rozumiany najwyższy komfort pracy. Monitor ma sprawiać, że wielogodzinna praca nie spowoduje dużego zmęczenia, bólu oczu, pleców, głowy, szyi czy innych dolegliwości, wielokroć niekojarzonych z pracą z monitorem komputerowym. W monitorach linii EV mamy do dyspozycji:

Szczególnie polecamy monitory (24″) EV2456 o rozdzielczości 1920×1200 (ewentualnie EV2450 o rozdzielczości 1920×1080) i (27″) EV2750 o rozdzielczości 2560×1440.
Dla użytkowników komputerów rodziny Apple monitory ze złączami USB Type-C: (27″) EV2780 i 4K EV2785, oraz (32″) Ev3285. Złącze USB Type-C pozwala zasilać notebooka/laptopa do 60W.

Ciekawe informacje na temat ergonomii i prawidłowej organizacji miejsca pracy znaleźć można na stronie www.pracujkomfortowo.pl

Seria monitorów ColorEdge linii CS

dedykowane głównie do edycji foto, wideo, grafiki

CS240_f_screenJeśli chodzi o linię ColorEdge głównym celem jest uzyskanie jak najwierniejszego odwzorowania barw na monitorze. Służy do tego precyzyjna sprzętowa kalibracja, układy wyrównujące jasność i kolorystykę na całej powierzchni ekranu, 16-bitowe wzorce barw i przetwarzanie informacji o kolorze. Podczas edycji zdjęć czy filmów możliwe będzie precyzyjne skorygowanie niedociągnięć, tak aby efekt końcowy był zgodny z oczekiwaniami. Monitory ColorEdge CS:

Szczególnie polecamy monitory CS2420 i CS2730.

Seria monitorów FORIS

dedykowane dla zaawansowanych graczy

Linia Foris zaprojektowana została z myślą o graczach i o graniu. Monitory z tej linii mają szereg funkcji, które mogą zwiększyć szanse w rozgrywkach sieciowych czy na LAN Party.

Foris FS2735Matryce monitorów do grania muszą być nie tylko szybkie, ale charakteryzować się również dobrym odwzorowaniem barw. Nie chodzi tutaj o idealną wierność kolorów, ale taką ich reprodukcję by obraz był jak najbardziej czytelny, szczególnie w ciemnych partiach plansz. Spora część akcji wielu gier dzieje się w ciemnej scenerii. Czytelny obraz, lekko rozjaśniony, ale nie „prześwietlony” i tylko w odpowiednich jego partiach, daje znaczącą przewagę nad przeciwnikiem. Kolejnymi aspektami, na które zwracają uwagę gracze to wyświetlanie obrazu bez smużenia (czytelny obraz) i natychmiastowe wyświetlenie sygnału docierającego z komputera (karty graficznej) do monitora (minimalny input lag), pozwalające na natychmiastową reakcję. Wszystkie te funkcje realizowane są przez dedykowane, specjalizowane procesory graficzne instalowane w monitorach.

Monitory serii FORIS mają:

Polecamy monitor FS2434 o przekątnej 24”, panelu najwyższej klasy IPS i rozdzielczości 1920 x 1080. Dla najbardziej zaawansowanych graczy FS2735 o przekątnej 27”.