Creative-Roadshow-2014---artykul-strona-EIZO

Akadmia Nikona, eduweb.pl, EIZO, Epson i Wacom zapraszają na wspólne przedsięwzięcie. – Creative Roadshow 2014 to cykl prezentacji, w którym poruszone zostaną praktyczne zagadnienia związane z fotografowaniem i postprodukcją.

Organizatorzy zapraszają do udziału osoby, które związane są z fotografią zawodowo lub amatorsko. Podczas każdego ze spotkań planowana jest część teoretyczna, którą poprowadzą doświadczeni prelegenci – trenerzy Akademii Nikona i eduweb.pl oraz osoby od lat związane z branżą foto i graficzną. Uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć i wypróbować najnowsze produkty z oferty Nikon, EIZO, Epson i Wacom. Jest to doskonała okazja do spotkania i rozmów z ekspertami, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Tegoroczny cykl Creative Roadshow odbędzie się w następujących lokalizacjach:

Aby wziąć udział w wybranym spotkaniu, konieczna jest rejestracja. Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje na temat Creative Roadshow 2014 znaleźć można na stronie www.creativeroadshow.pl

W każdym z miast program będzie wyglądać podobnie:

Paweł Duma, doświadczony fotograf i trener Akademii Nikona zaprasza na prezentację: „Kreatywnie o głębi ostrości – czyli trochę o zwykłych i niezwykłych obiektywach Tilt & Shift oraz DC.” Jej celem jest zaprezentowanie w przystępny sposób praw i zasad rządzących głębią ostrości i nieostrością, obiektywami zwykłymi, typu PC (tilt shift) oraz  optyką portretową (DC).

Dlaczego monitory do pracy z kolorem różnią się od typowych rozwiązań? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Tomasz Obłuski, specjalista z zakresu monitorów EIZO, który przedstawi „Monitory do zadań specjalnych”. Podczas prezentacji opowie o nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w monitorach EIZO do pracy z kolorem, a podczas części praktycznej pokaże, w jaki sposób wygląda proces kalibracji sprzętowej i programowej.

Jak doświadczenie pokazuje, nigdy za dużo wiedzy o narzędziach Photoshopa. Podczas swojej sesji „Photoshop dla fotografów” Grzegorz Róg, trener eduweb.pl pokaże przydatne dla fotografów funkcje tego programu oraz tricki, które mogą „uratować” zdjęcia na etapie postprodukcji. Będzie można się też dowiedzieć, jak najlepiej wykorzystać tablet graficzny w pracy fotografa i dostosować jego ustawienia w Adobe Photoshop.

Coraz częściej aparat fotograficzny służy nie tylko do fotografowania. Stąd wykład Jurka Drozdy Jr z eduweb.pl „Wideo dla fotografów”. Sesja kierowana jest do osób, które dopiero zaczynają przygodę z filmowaniem z pomocą DSLR lub chcą poznać nowe, ciekawe narzędzia i techniki pracy. Jej część stanowić będzie przegląd przydatnych narzędzi, które wykorzystuje się w procesie montażu oraz postprodukcji.

Ostatnim finalnym elementem przygotowania zdjęcia czy reprodukcji jest druk. Podczas prezentacji Tomasza Kucińskiego z Epson – „O perfekcyjnym drukowaniu” uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować plik, wybrać właściwe urządzenie, technologię druku, możliwe podłoża. Usłyszą, czym się one charakteryzują i różnią oraz jakie ciekawe efekty można uzyskać stosując rozwiązania tego producenta.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.creativeroadshow.pl

Zapraszamy na strony Partnerów wydarzenia:

www.akademianikona.pl
www.eduweb.pl

www.eizo.pl
www.epson.pl
www.wacom.com

Patronami medialnymi tego wydarzenia są:

 DFV  swiat_obrazu