Design,projektowanie, ilustracja

Każdy, kto profesjonalnie zajmuje się grafiką, potrzebuje monitora zapewniającego wierne odwzorowanie obrazu. Niezależnie od tego, czy jesteś ilustratorem, projektantem czy grafikiem, monitory ColorEdge to gwarancja perfekcji.

Jednakowe kolory dla wszystkich

Czy pracujesz w dużej agencji, czy jako freelancer, proces tworzenia cyfrowych materiałów zawsze wymaga współpracy z innymi. Współpracownicy, dostawcy usług, klienci – a każdy z nich może znajdować się na drugim końcu świata. Nie ma znaczenia, czy plik powstaje z myślą o publikacji w Internecie, druku czy jako PDF. We wszystkich przypadkach kolor i kontrast odgrywają kluczową rolę. Aby móc przeprowadzić konstruktywną rozmowę na temat projektu, trzeba mieć pewność, że wszystkie zainteresowane strony widzą identyczny obraz.

W przeciwnym razie nie da się uniknąć licznych poprawek. A każda poprawka to nerwy, zmarnowany czas, utrata pieniędzy i – w najgorszym wypadku – odrzucenie gotowego materiału przez klienta. Aby tego uniknąć, wszystkie zaangażowane osoby muszą pracować na monitorach zdolnych do wiernego odtwarzania kolorów i kontrastu. Niezbędna jest również możliwość bezstratnego skalibrowania monitora, która pozwoli utrzymać niezmienne parametry wyświetlania z upływem czasu.

Seria ColorEdge

Monitory ColorEdge zapewniają wszystko, czego potrzebuje branża kreatywna: bogactwo kolorów dzięki szerokim przestrzeniom barwnym, wyraźny kontrast dzięki tabelom LUT w wysokiej rozdzielczości, jednorodność obrazu dzięki opatentowanej technologii DUE (Digital Uniformity Equalizer) oraz bezstratną kalibrację sprzętową. Te i wiele innych funkcji pomyślanych specjalnie do pracy z grafiką dają użytkownikom pewność, że wyświetlany obraz zawsze wygląda tak, jak powinien.

Dla każdego coś idealnego

Portfolio ColorEdge oferuje szeroki wybór modeli zaprojektowanych pod kątem różnych zastosowań kreatywnych. Dzięki temu każdy twórca znajdzie wśród nich monitor idealnie dopasowany do swoich potrzeb, zarówno pod względem przekątnej, jak i budżetu.

Rodzina monitorów ColorEdge została podzielona na dwie serie: CS i CG. Modele z serii CS stanowią doskonałą bazę do profesjonalnej pracy twórczej. Modele z serii CG idą natomiast o krok dalej, oferując profesjonalistom maksymalny komfort i wydajność.

Seria CS: podstawowe monitory graficzne dla profesjonalistów i amatorów

Modele z serii CS to idealny wybór dla wszystkich twórców, którzy potrzebują niezawodnego monitora gwarantującego wierne odwzorowanie barw.

 • Szeroka przestrzeń barwna
 • 16-bitowa tabela LUT zapewniająca doskonałą głębię kolorów
 • Wyświetlanie kolorów 10-bitowych
 • Technologia DUE (Digital Uniformity Equalizer) gwarantująca jednolitą jasność ekranu
 • Indywidualna regulacja każdego monitora w fabryce EIZO
 • Oprogramowanie ColorNavigator do kalibracji
 • Opcjonalny kaptur zapobiegający powstawaniu odblasków

Seria CG: zaawansowane monitory graficzne z najwyższej półki

Modele z serii CG oferują wszystko to, co modele z serii CS – i jeszcze więcej. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i wdrożeniu innowacyjnych funkcji modele ColorEdge CG nie mają sobie równych wśród monitorów graficznych najwyższej klasy.

 • Wszystkie funkcje z serii CS
 • Wbudowany kalibrator
 • Wyświetlanie prawdziwej czerni (lepsza głębia i wyższy kontrast)
 • W zestawie kaptur zapobiegający powstawaniu odblasków

Automatyczna kalibracja w modelach ColorEdge CG

Do przeprowadzenia kalibracji potrzeba specjalnego czujnika (kalibratora). W modelach z serii ColorEdge CG kalibrator wbudowany jest bezpośrednio w ramkę monitora, dzięki czemu proces kalibracji odbywa się automatycznie. Użytkownik może zaplanować rozpoczęcie kalibracji na godzinę, kiedy monitor nie będzie używany, by uniknąć przestoju w pracy. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę i oszczędność czasu zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i agencjom lub wydawnictwom korzystającym z wielu monitorów ColorEdge.

Kompleksowa obsługa dzięki ColorNavigator Network

Używając modeli ColorEdge wyposażonych we wbudowany kalibrator, oprogramowania EIZO ColorNavigator do kalibracji oraz chmurowego rozwiązania ColorNavigator Network można centralnie nadzorować cały proces zarządzania kolorem. Za pomocą ColorNavigator Network administrator może zmieniać tryby wyświetlania, zaplanować harmonogram autokalibracji, zablokować ustawienia w monitorach tak, aby użytkownicy nie mogli ich samodzielnie zmieniać, zarejestrować nowy produkt lub dopasowywać parametry już posiadanych, a także importować i eksportować ustawienia monitorów bez względu na to, czy urządzenia są na miejscu, czy w innej lokalizacji. W przypadku dużych projektów obejmujących wiele etapów produkcyjnych takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie zaangażowane strony stosują jednakowe standardy barwne, a używane monitory poddawane są regularnej kalibracji. Dzięki wbudowanym kalibratorom nie trzeba odwiedzać wszystkich lokalizacji, gdzie znajdują się monitory, i przeprowadzać kalibracji dla każdego z osobna. W ten sposób można zaoszczędzić dużo czasu i zasobów.

Program Ambasadorów ColorEdge

W 2015 roku EIZO stworzyło program ambasadorski ColorEdge promujący profesjonalnych fotografów, projektantów, filmowców oraz ludzi kreatywnych, którzy swoją pracą inspirują i edukują artystów na całym świecie. Wszyscy ambasadorzy EIZO są zadowolonymi użytkownikami monitorów ColorEdge.

Dowiedz się więcej

Najlepsi wybierają EIZO

Zobacz, kto i dlaczego używa monitorów EIZO

Przeglądaj

Wybierz swoją dziedzinę

Fotografia, edycja zdjęć, retusz

Wierna reprodukcja plików źródłowych

Edycja wideo, postprodukcja, color grading

Głęboka czerń, płynne przejścia tonalne, idealne kolory

Druk zwykły i artystyczny

Softproofing i prepress z wysoką precyzją i wiernością odwzorowania barw

Design, sztuka, ilustratorstwo

Żywe kolory zgodne z branżowymi standardami

Branża tekstylna i modowa

Precyzja w pozyskiwaniu tkanin i projektowaniu ubrań

Rzeczywistość wirtualna, symulacje, CGI

Wysoka rozdzielczość i wierność kolorów