W dniu dzisiejszym EIZO zaprezentowało nowy model dla graczy. FORIS FS2735 to 27” monitor z panelem IPS o rozdzielczości 2560 x 1440, z częstotliwością odświeżania 144 Hz, obsługujący AMD FreeSync. Model ten oferowany będzie z nową wersją autorskiego oprogramowania EIZO G-Ignition wzbogaconego o aplikacje mobilne i serwis “w chmurze”.

FORIS_FS2735_b_portraitWersja G-Ignition, która wprowadzana będzie równolegle z premierą EIZO FORIS FS2735, zawiera dwa nowe dodatki: G-Ignition Mobile oraz G-Ignition Drive. G-Ignition Mobile jest aplikacją kompatybilną z iOS i Android, która może współpracować z FORIS FS2735 dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Korzystając z tej funkcjonalności, gracze będą mogli za pomocą swojego smartfona regulować jasność monitora, przełączać tryby pracy i inne ustawienia, niezależnie czy monitor pracuje na platformie Windows, Macintosh czy jest podpięty do konsoli. Inną funkcjonalnością G-Ignition Mobile przydatną dla graczy są powiadomienia o przychodzących na telefon połączeniach czy wiadomościach. Pojawiają się one w rogu ekranu, tak więc gracz nawet mając na głowie słuchawki, nie przeoczy istotnych informacji czy połączeń.

G-Ignition Drive jest własną chmurą EIZO, do której użytkownicy monitorów FORIS mogą przesyłać ustawienia swojego monitora i dzielić się nimi z innymi graczami lub też importować presety stworzone przez profesjonalnych graczy, np. członków zespołu Ninjas in Pyjamas. Dostęp do G-Ignition Drive można będzie uzyskać zarówno poprzez G-Ignition Mobile, jak również korzystając z oprogramowania G-Ignition dla Windows. Funkcja G-Ignition Drive dostępna będzie również dla posiadaczy wcześniejszych modeli FORIS: FS2434 i FG2421.

Podobnie jak w FORIS FS2434, w nowym modelu FORIS FS2735 zastosowano inteligentne technologie, których zadaniem jest poprawa czytelności i jakości obrazu:

Oprócz wysokiego współczynnika odświeżania 144 Hz, w modelu FORIS FS2735 zastosowano dwie technologie generujące możliwie najpłynniejszy obraz. Pierwszą jest autorska technologia EIZO redukująca rozmycia ruchomego obrazu, która steruje systemem podświetlenia ekranu. Druga technologia daje zgodność z AMD’s FreeSync, co zapewnia płynne wyświetlanie bardzo dynamicznych scen bez efektu “zacinania się” animacji.

Nowy FORIS FS2735 to nie tylko idealne rozwiązanie dla graczy, ale świetnie narzędzie do wszelkich zastosowań domowych, takich jak przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów, serfowanie po internecie czy praca z dokumentami. Monitor ma kilka trybów pracy, odpowiednich dla graczy (Game), oglądania filmów (Cinema), dla aplikacji biurowych (Paper) czy przeglądania interentu (sRGB). Dostępne są również tryby, których ustawienia może zdefiniować samodzielnie użytkownik. EIZO udostępni również za pomocą G-Ignition Drive zestaw presetów odpowiednich do grafiki.

FORIS FS2735 debiutuje w nowej obudowie. Na tylnej części znajduje się czerwona pozioma listwa i srebrne logo EIZO. Poniżej listwy znajduje się uchwyt umożliwiający przenoszenie monitora na LAN party czy inną imprezę dla graczy. Dwa 1W głośniki wbudowano z tyłu monitora. Aby zwiększyć komfort użytkownika, wysokość stopki można regulować w zakresie 155 mm, ekran można odchylać na boki w o 40° oraz w pionie (35° w górę i 5° do dołu), możliwe jest również obrócenie ekranu do pozycji portretowej (o 90° zarówno w prawo, jak i w lewo).

Monitor posiada szeroki wybór złączy sygnałowych: jedno DisplayPort, dwa HDMI oraz jedno DVI-D, umożliwiają one podłączenie monitora do komputerów PC, konsoli, odtwarzaczy Blu-ray czy kamer. Wbudowany hub USB 3.0 z jednym portem upstream i dwoma downstream umożliwia podłączenie urządzeń kompatybilnych ze standardem USB 3.0. Dodatkowo dostępne są wejścia umożliwiające podpięcie słuchawek lub zewnętrznych głośników.

Dodatkowe cechy i funkcje

Rozpoczęcie sprzedaży modelu FORIS FS2735 przewidywane jest na koniec roku. Aplikacja G-Ignition Mobile dostępna będzie za darmo w Google Play i App Store na iTunes już w dniu premiery modelu FORIS FS2735.
G-Ignition Drive dostępny będzie dla użytkowników obecnych modeli FORIS (FORIS FS2434 i FG2421) pod koniec września. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie www.eizo.pl

FORIS_FS2735_press