Logo - EIZO QPAD Fever - CMYK (2013-01)

Po sukcesie, jakim okazał się być turniej EIZO QPAD eSport FEVER na platformie Counter Strike: Global Offensive, przyszedł czas na kolejną odsłonę. Tym razem z wyimaginowanego poligonu przeniesiemy się w przyszłość, aby obserwować walkę ludzi z obcymi w najnowszej części kultowej gry Starcraft 2: Heart of the Swarm.

Kolejne finały turnieju EQEF odbędą się – tak samo jak poprzednie– w Galerii EIZO w Warszawie 13 i 14 kwietnia. Tymczasem już 2 i 7 kwietnia czekają nas eliminacje online, przeprowadzone przez jednego z partnerów turnieju, firmę Allplay. Rejestracja do dwóch rozgrywek kwalifikacyjnych rusza nieco wcześniej – na pierwszą turę należy się zapisać 29 marca, a na drugą 3 kwietnia.

Dla przypomnienia, EIZO QPAD eSport FEVER to cykl turniejów eSportowych dla polskich graczy, organizowany przez EIZO Polska oraz QPAD Polska – producenta urządzeń klasy premium dla graczy, takich jak myszki, klawiatury oraz słuchawki. Cykl obejmuje 8 finałów z kwalifikacjami online oraz rozgrywki w najpopularniejsze tytuły eSportowe.

Całość nie mogłaby się jednak odbyć bez wsparcia partnerów przedsięwzięcia, między innymi XNOTE, twórców niesamowicie wydajnych notebooków, które bezawaryjnie pracowały przez cały weekend podczas ostatnich potyczek w CS:GO. Także tym razem wygodne fotele dla graczy dostarczy firma AKRACING, a za wyśmienitą realizację transmisji wideo odpowiedzialna będzie ekipa z firmy BEiKS Machulski.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Benchmark.pl, Onet.pl i Gildia.pl

Łączna wartość nagród w nadchodzącym turnieju EIZO QPAD eSport FEVER to 3.823 złotych:

1 miejsce

monitor EIZO FORIS FS2333 (1.350 zł), klawiatura mechaniczna QPAD MK‐50 (329 zł), bateria mophie juicepack boost Red (199 zł)

2 miejsce

klawiatura mechaniczna QPAD MK‐85 (599 zł), słuchawki QPAD QH-85 (399 zł), bateria mophie juicepack boost Red (199 zł)

3 miejsce

klawiatura mechaniczna QPAD MK‐80 (549 zł), bateria mophie juicepack boost Red (199 zł)

Podczas turnieju EIZO QPAD eSport FEVER w Starcraft 2: Heart of the Swarm czekają nas nie tylko atrakcje eSportowe. Organizatorzy zapraszają widzów finałowych transmisji na specjalną debatę poświęconą zachowaniom kibiców – nie tylko tych eSportowych. Czy emocje, które towarzyszą rozgrywkom w sportach elektronicznych faktycznie są nieporównywalnie większe od tych, które spotykamy na co dzień w tradycyjnym sporcie i w polityce? A może wulgarny język zdarza się jednak częściej na sali sejmowej? Dlaczego utarły się pewne stereotypy dotyczące graczy komputerowych i czy są prawdziwe? Czy same gry komputerowe faktycznie wzbudzają agresję i wachlarz często skrajnych emocji u użytkowników? Zapraszamy na szczerą i kulturalną dyskusję z możliwością zadawania ekspertom pytań online. Psycholog, kibic, językoznawca i gracze zasiądą przy jednym stole.

Więcej informacji o zapisach: http://allplay.pl/pl/news/starcraft-2/eizo-qpad-esports-fever-turniej-starcraft-ii-heart/

Zapowiedź video:http://www.youtube.com/watch?v=hThCnFqIoUA

Transmisja na żywo z finałów rozgrywek na kanale:http://pl.twitch.tv/eqef1

Bieżące informacje o przebiegu rozgrywek: https://www.facebook.com/QPADPolska

Drabinka turniejowa:http://allplay.pl/pl/tournament/eizo-qpad-esports-fever-starcraft-q1,301/

Regulamin:http://allplay.pl/pl/article/regulamin/eizo-qpad-esports-fever-starcraft-q1/1/

 

Podsumowanie poprzedniej edycji można znaleźć na stronach:

http://lorem.test/wydarzenia/eizo-qpad-esport-fever-pierwszy-turniej-juz-za-nami/

http://antyweb.pl/kameralnie-i-rodzinnie-podsumowanie-warszawskiego-turnieju-cs-go/

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/eizo-qpad-esport-fever-cs-go-wyniki-finalow-turnieju.html

 

Kontakt dla mediów:Joanna Buganik,j.buganik@xnote.pl, +48 664 734 777