Banner---Kolory-pod-kontrola---1000x200(2016-03)

Jak co roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl prezentacji z serii „Kolory pod kontrolą”, które odbędą się podczas zbliżających się targów Film Video Foto w Łodzi. W tym roku postawiliśmy na aspekty praktyczne – uczestnicy dowiedzą się m.in.:

Praktycznych porad udzielą Wam znani fotografowie oraz specjaliści z zakresu zarządzania barwą.

Zapraszamy w piątek i sobotę do auli w Hali EXPO Łódź przy Al. Politechniki 4 na następujące prezentacje:

Jak wydobyć 100% KOLORU w fotografii

 Jacek Bonecki

Fotografie Jacka Boneckiego wyróżniają się wśród innych wyjątkowymi kolorami. Autor lubuje się w fotografii barwnej, niezwykle rzadko prezentuje zdjęcia czarno-białe. Wiele osób przypuszcza, że tak doskonałe kolory są uzyskiwane wyłącznie w procesie postprodukcji.  Podczas wykładu artysta opowie o tym, jak uzyskać doskonałą barwę w fotografii. Przedstawi składowe, które mają wpływ na uzyskanie właściwego nasycenia kolorów czy kontrastu. Wytłumaczy jak zastosować je w praktyce. Odpowie na pytanie: „Czy rzeczywiście zawsze możemy uzyskać pożądany kolor przy użyciu oprogramowania do edycji fotografii?”

Jacek Bonecki – artysta fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Doskonale odnajduje się w różnych dziedzinach fotografii, takich jak fotografia podróżnicza, sportowa, reklamowa, motoryzacyjna, reportażowa. Jako fotograf wszechstronny posiada bogate portfolio zdjęć o zróżnicowanej tematyce. W swojej twórczości zaznacza wyraźnie własny punkt widzenia oraz charakterystyczny
i niepowtarzalny styl fotografowania. Jest autorem kilku książek o tematyce podróżniczej i fotograficznej. Ostatnia z jego książek „Podróżnik Fotograficzny” oraz gra planszowa „Tajemnice fotografii” będą miały premierę podczas targów FVF.

www.bonecki.com

Co z tą barwą ? Od fotografii do publikacji

 Marcin Dobas

Co wpływa na kolory w fotografii i gdzie zaczyna się proces panowania nad nimi?  Czy ważny jest tylko postprocessing oraz na ile istotne jest to, co dzieje się, zanim naciśniemy spust migawki.

Czy jesteśmy pewni że to, na co patrzymy na ekranie naszego monitora ktoś inny na swym monitorze zobaczy dokładnie w ten sam sposób co my? Dlaczego potrzebny nam skalibrowany monitor do fotografii? Na jakie problemy natrafimy podczas przygotowania zdjęć do druku w albumie, książce lub kolorowym magazynie? Jak poradzić sobie z drukowaniem problematycznych zdjęć w CMYK?Na te oraz inne pytania odpowie Ambasador EIZO, fotograf National Geographic Polska, Marcin Dobas.

Marcin Dobas – fotograf specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej, który od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach świata: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak na przykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Jest pierwszym polskim Ambasadorem EIZO, dodatkowo Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ściśle współpracuje również z takimi markami jak Lowepro, Samyang czy Hoya.

W 2015 roku wydał swoją pierwszą książkę „Fotowyprawy – czyli 9 opowieści o fotografii”.

www.dobas.art.pl

WORKyourFLOW, czyli jak pracować, by nie zgubić świateł w cieniu

 Adam Jędrysik

Już po pierwszych próbach druku można zauważyć, że podczas postprocesu materiału bardzo ważne staje się zapewnienie odpowiednich warunków pracy i opanowanie zarządzania barwą.

„Nie myśl nad kolorami, po prostu je zobacz” – tak Adam zaczyna swoje tegoroczne warsztaty. Tym razem jednak pójdziemy o krok dalej. Na spotkaniach WORKyourFLOW zaczniemy od kilku trików pokazujących jak wyciągnąć z naszych aparatów maksimum możliwości. Zajmiemy się również najważniejszymi detalami stanowiska pracy, by móc przejść do wielu przygód z postprocesem.

Jak zapanować nad tonalnością zdjęcia?
Jak zabezpieczyć się przed różnymi tarapatami, których nie widać na pierwszy rzut oka?
Jak przenieść swoje prace na papier?

Zapraszamy na nasze spotkania – dowiecie się, jak pracować, by nie zgubić świateł w cieniu!

Adam Jędrysik od wielu lat fotografuje tematy dokumentalne, reklamowe oraz architekturę. Związany z wieloma redakcjami muzycznymi przygotowuje również oficjalne materiały dla OFF Festival czy Tauron Nowa Muzyka. Realizował sesje reklamowe dla takich marek, jak Messer, Intercontinental, Sofitel Grand Hotel, Marzocchi.

Od lat związany również z marką Eizo oraz Datacolor. Meandry pracy z barwą i pomoc w okiełznaniu tych zagadnień to druga część jego pracy.

Poza wykonaniem setek zdjęć skalibrował w zeszłym roku dziesiątki stanowisk pomagając fotografom w ZOBACZENIU swoich prac. Codzienna praca na oprogramowaniu Adobe (Photoshop, Lightroom) oraz Capture One pozwala odpowiedzieć na większość pytań związanych z workflow fotografa.

Nawet jeśli nie zderzył się dotychczas z jakimś problemem – znajdzie rozwiązanie. Tak mówią.

www.jedrysik.com www.vitavision.pl

Monitory do zadań specjalnych i ich miejsce w systemie CMS

 Paweł

Podczas prezentacji słuchacze krok po kroku zapoznają się z budową monitora, z uwzględnieniem najważniejszych komponentów decydujących o jego jakości. Omówione zostaną różne rodzaje matryc stosowanych w monitorach, technologie podświetlenia, elektronika sterująca i ich kluczowa rola w generowaniu obrazu. Prowadzący opowie również, na jakie aspekty zwracać uwagę, wybierając monitor do poszczególnych zastosowań.

Paweł Waszniewski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Swoją pracę zawodową rozpoczął jako inżynier serwisu oraz wsparcia technicznego. W tym czasie pozyskał praktyczną wiedzę na temat rozwiązań informatycznych. Od kilkunastu lat jest Product Managerem odpowiedzialnym za sprzedaż monitorów EIZO na terenie Polski. Z właściwym sobie spokojem i cierpliwością wytłumaczy najbardziej skomplikowane kwestie techniczne związane z monitorami i kalibracją nawet całkowitym amatorom.
Jego pasja: piesze wędrówki i fotografowanie na łonie natury, pomagają mu zrozumieć problemy i potrzeby innych miłośników fotografii.

Z wszystkimi prelegentami będzie można się spotkać przez cały czas trwania targów na naszym stoisku. Zapraszamy! Odpowiemy na każde pytanie!

Program prezentacji:

Piątek, 8 kwietnia:

14:00 -15:00 – Marcin Dobas, Co z tą barwą ? Od fotografii do publikacji

15:00 – 16:00 – Adam Jędrysik, WORKyourFLOW czyli jak pracować, by nie zgubić świateł w cieniu

16:00 – 17:00 – Jacek Bonecki, Jak wydobyć 100% KOLORU w fotografii

17:00 – 18:00 – Paweł Waszniewski, Monitory do zadań specjalnych i ich miejsce w systemie CMS

Sobota, 9 kwietnia:

12:00 – 13:00 – Marcin Dobas, Co z tą barwą ? Od fotografii do publikacji

13:00 – 14:00 – Paweł Waszniewski, Monitory do zadań specjalnych i ich miejsce w systemie CMS

14:00 – 15:00 – Jacek Bonecki, Jak wydobyć 100% KOLORU w fotografii

15:00 – 16:00 – Adam Jędrysik, WORKyourFLOW czyli jak pracować, by nie zgubić świateł w cieniu

Zapraszamy również na całodniowe warsztaty z cyklu CreativeRoadshow, które planowane są na pierwszy dzień targów. Szczegóły na stronie: www.creativeroadshow.pl