Po raz kolejny zapraszamy na stoisko EIZO podczas targów Film Video Foto, które odbywać się będą w dniach 21-23 marca w Łodzi. Będziemy prezentować aktualną ofertę EIZO dedykowaną na rynek foto i wideo.

Wśród nowości znajdą się najnowsze modele monitorów z linii ColorEdge.

eizo_cg246Niedawno EIZO przeprowadziło małą rewolucję w rodzinie ColorEdge. Obecnie funkcjonują równolegle wcześniejsze modele oraz 3 nowe linie monitorów: ColorEdge CG, CX oraz CS. Każda z serii charakteryzuje się pakietem funkcji, opcjami i cenami dostosowanymi do poszczególnych grup użytkowników. Niezmienne pozostają: możliwość kalibracji sprzętowej, układ wyrównujący podświetlenie matrycy i indywidualna regulacja krzywej gamma każdego egzemplarza, który opuszcza fabrykę w Japonii.

Seria CG stanowi kontynuację obecnej linii ColorEdge i dalej będzie kierowana do profesjonalistów z zakresu fotografii, prepressu, edycji wideo, postprodukcji i innych dziedzin graficznych, które wymagają najbardziej zaawansowanych monitorów. Wśród najważniejszych cech można wymienić możliwość autokalibracji z zastosowaniem wbudowanego czujnika, szeroką przestrzeń odwzorowywanych barw, zdefiniowane tryby odwzorowania kolorów charakterystyczne dla broadcastowych standardów oraz oprogramowanie do kalibracji i kaptur w komplecie. Nowe modele to 27-calowy ColorEdge CG276 i 24-calowy ColorEdge CG246.

Natomiast seria CX przeznaczona jest do zastosowań półprofesjonalnych oraz dla zaawansowanych amatorów, na przykład studentów szkół graficznych i fotograficznych.  Modele z tej serii mają wbudowany nowego typu czujnik autokalibracji, który utrzymuje parametry na pożądanym poziomie, po kalibracji dokonanej urządzeniem zewnętrznym. Panele charakteryzuje możliwość reprodukcji szerokiej gamy kolorów, obejmującej prawie w całości przestrzeń Adobe RGB. W tym przypadku, oprogramowanie do kalibracji i kaptur dostępne są jako opcje. Pierwsze modele z tej serii to ColorEdge CX270 (27”) i ColorEdge CX240 (24.1”).

Modele z serii ColorEdge CS adresowane są dla najmniej wymagających użytkowników – na przykład osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie fotografii i projektowania. Tak jak seria CX, posiadają one wbudowany czujnik kontrolujący parametry kalibracji. Różnią się od nich węższym gamutem – ich możliwość odwzorowania obejmuje większość przestrzeni sRGB.  Pierwszym przedstawicielem nowej serii jest model ColorEdge CS230 (23”).

Zaprezentujemy kalibrację z wykorzystaniem wbudowanych czujników oraz urządzeń zewnętrznych

Większość nowych monitorów z rodziny ColorEdge posiada wbudowane czujniki, które umożliwiają przeprowadzenie samodzielnej kalibracji lub utrzymanie parametrów kalibracji na odpowiednim poziomie. Opowiemy Państwu, jakie są różnice pomiędzy funkcjonowaniem czujników w poszczególnych monitorach, jak również pokażemy, jak wygląda proces kalibracji sprzętowej i  programowej.

Gościć będziemy znanego fotografa Jacka Boneckiego

_DSC4563Podczas zaimprowizowanej sesji pokaże on, w jaki sposób fotografuje w studio i dlaczego monitor EIZO jest konieczny w jego codziennej pracy. Artysta będzie podpisywać swoją najnowszą książkę „Fotograf w podróży”.

Oczywiście to nie wszystko, co będzie można zobaczyć na naszym stoisku. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do obejrzenia historycznych zdjęć z poprzednich targów, które dostępne są na naszym profilu na Facebooku.