EIZO---kalibracja

Do końca maja klienci EIZO będą mogli wziąć udział w specjalnej akcji promocyjnej. Przy zakupie monitora z serii ColorEdge będą mogli skorzystać z usługi zdalnej kalibracji za darmo.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy każdy klient, który zakupi od autoryzowanego Partnera EIZO Polska monitor z serii ColorEdge, będzie miał prawo skorzystać z nieodpłatnej usługi wstępnej kalibracji monitora.
Kalibracja przeprowadzana będzie zdalnie z pomocą autoryzowanego specjalisty przy wykorzystaniu programu TeamViewer.

Procedura jest prosta. Należy wejść na stronę eizo.pl i dokonać rejestracji poprzez elektroniczny formularz. W formularzu wystarczy podać podstawowe dane, takie jak model, numer seryjny monitora, system operacyjny, z którego korzysta klient oraz tzw. „target”, czyli cel kalibracji. Parametry kalibracji zmieniają się w zależności od wybranego zastosowania, np. do: foto, druku czy internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu serwisant będzie w posiadaniu wszelkich niezbędnych informacji i będzie mógł bez zwłoki przystąpić do kalibracji.

Żeby skorzystać z usługi klient musi posiadać kalibrator. Osoby, które go nie posiadają mogą kupić gotowy zestaw, w skład którego wchodzi monitor EIZO z serii CX lub CS oraz kalibrator Datacolor Spyder5EXPRESS. Takie zestawy dostępne są u autoryzowanych resellerów EIZO. Niektóre firmy oferują również usługę wypożyczenia urządzenia kalibrującego. Oczywiście problem ten nie dotyczy posiadaczy monitorów z najwyższej linii ColorEdge CG, które mają wbudowane kalibratory.

Po wypełnieniu formularza na stronie i zainstalowaniu aplikacji TeamViewer należy poczekać na kontakt specjalisty. Po umówieniu dogodnego terminu kalibracji przeprowadzi on użytkownika krok po kroku po całym procesie kalibracji.

Procedura opisana jest klarownie na stronie EIZO, można tam również znaleźć szczegółowe informacje na temat promocji oraz formularz zgłoszeniowy: http://lorem.test/pierwsza-kalibracja/

Jak informuje dystrybutor, usługa darmowej kalibracji będzie dostępna dla urządzeń zakupionych
w polskim kanale sprzedaży. Użytkownicy będą mogli skorzystać z niej w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu monitora.

Osoby, które nie zdecydują się na zdalną kalibrację mogą zobaczyć filmy instruktażowe dostępne na stronie http://kalibracjajestprosta.pl