Firma EIZO została Partnerem konkursów „Odpicuj Aplikację” i „Telefon za Szablony” organizowanej przez EduWeb.pl i Microsoft. Akcja kierowana jest do designerów. W puli nagrody o wartości przewyższającej 100 000 zł.

920x330

Pierwsze zadanie konkursowe polega na stworzeniu szablonów grafiki do dowolnej aplikacji dla Windows 8. Za każde 2 szablony, przygotowane zgodnie z wytycznymi i wybrane przez Jury można wygrać telefon Nokia Lumia.

Natomiast akcja „Odpicuj Aplikację” jest bardziej złożona. Co dwa tygodnie, począwszy od 5 lutego, publikowana będzie aplikacja, której wygląd trzeba będzie poprawić. Najlepszy projekt wybrany przez Jury zostanie nagrodzony 3 000 zł.

Dodatkowo, z wybranymi designerami Microsoft rozpocznie komercyjną współpracę!

Ponieważ projektowanie pod Modern UI nie jest jeszcze zbyt popularne, organizatorzy przygotowali kompletny zestaw instrukcji i materiałów, a także zapewnili możliwość konsultacji z ekspertami. Tak więc inicjatywa ma szerszy wymiar, gdyż dużą rolę odgrywa również element edukacyjny.

Wszystkie niezbędne informacje, jak również zestaw materiałów i narzędzi Windows Design Kit znaleźć można na oficjalnej stronie konkursu.