EIZO Polska zostało partnerem projektu TEN Collection realizowanego już po raz drugi przez Fotolię, Wisibility i Amkashop. TEN Collcetion jest jednym z największych projektów graficznych kierowanych do społeczności designerskiej w Polsce i na świecie.

Oleg Tscheltzoff, Prezes i Współzałożyciel Fotolii tymi słowy określił genezę i cel akcji: „U podstawy projektu TEN leży idea, aby promować cyfrową sztukę na międzynarodowej scenie oraz, aby dać każdemu z cyfrowych entuzjastów dostęp do kreatywnych technik pracy najlepszych artystów z branży”.

Fotolia_gbrigante_2W poprzedniej edycji udział brało 10 znanych i cenionych grafików, którzy zgodzili się uchylić rąbka tajemnicy powstawania swoich projektów. Pracę każdego z nich można było pobrać w ciągu 24 godzin ze specjalnie stworzonej strony internetowej w formacie PSD i następnie przeanalizować ją pod kątem technicznym – poznać jakie warstwy, tekstury czy filtry stosują wiodący artyści. Każdy plik wzbogacony został o instruktażowe wideo making-of, pozwalając zainteresowanym osobom zdobyć jak najwięcej wiedzy o danym artyście i jego warsztacie.

Wielki sukces ubiegłorocznej edycji sprawił, że akcja zostanie powtórzona. Weźmie w niej udział 12 grafików z całego świata, również z Polski. Naszym przedstawicielem będzie Piotr Jaworowski, twórca prac dla takich marek jak Nokia, Nike, Discovery Channel, LG, PlayStation, Coca-Cola, UbiSoft, Conferse, Nissan… czy wizualizacji do gier i wideo takich, jak Avatar, Mirage czy Wiedźmin.

Fotolia_gustavo_briganteJuż jutro pierwsza odsłona drugiego sezonu kolekcji TEN. Kolekcję zainauguruje argentyński artysta Gustavo Brigante, z projektem, którego tematem przewodnim jest praca. Plik PSD będzie dostępny do pobrania tylko przez 24 godziny na stronie: http://tenbyfotolia.com  

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią informacji prasowej, przygotowaną przez Fotolię na:

http://blog.fotolia.com/pl/2013/01/07/fotolia-prezentuje-pierwszy-projekt-kolekcji-ten-2-gustavo-brigante/

Oraz na specjalnie utworzony profil na Facebooku: www.facebook.com/TenCollection gdzie na bieżąco będziecie mogli śledzić losy akcji.

A poniżej pierwszy z projektów:

Fotolia_g.brigante_praca