EIZO wprowadza na rynek RadiForce GX560, monochromatyczny monitor 5 MP o przekątnej 21,3” przeznaczony do wyświetlania badań mammograficznych i obrazów z tomosyntezy klatki piersiowej. Zaprojektowano go tak, by zajmował jak najmniej miejsca na biurku i ułatwiał radiologom szczegółową analizę badań.

Model GX560 wyposażono w wyświetlacz LCD z niskotemperaturowym krzemem polikrystalicznym (LTPS), który potrafi osiągnąć maksymalny poziom jasności aż 2500 cd/m2. Dzięki temu po przeprowadzeniu kalibracji do wartości docelowej 1000 cd/m2 EIZO może oferować aż pięcioletnią gwarancję. Wysoki współczynnik kontrastu (1700:1) zapewnia wierną reprodukcję głębokiej czerni bez efektu blaknięcia, co jest szczególnie istotne przy wyświetlaniu obrazów z mammografii i tomosyntezy.

Badania klatki piersiowej pochodzące z różnych systemów obrazowania często wyświetla się obok siebie na dwóch monitorach, by móc je ze sobą porównać. RadiForce GX560 dostępny jest jako jeden monitor lub jako zestaw dwóch monitorów na wspólnej stopce. Wersja dwumonitorowa o nazwie RadiForce GX560 MammoDuo pozwala na regulację położenia obu ekranów (wysokość, nachylenie, obrót) w taki sposób, aby nie tworzyły się przerwy między nimi. Łączna szerokość ramki obu monitorów wynosi tylko 15 mm (po 7,5 mm na monitor). Otaczająca ekran krawędź ma natomiast 2,5 mm wysokości, a więc tworzy z nim niemalże płaską powierzchnię. Niewielkie wymiary elementów biegnących wokół ekranu sprawiają, że wzrok użytkownika nie rozprasza się podczas pracy z dwoma monitorami.

Dzięki umieszczeniu dwóch monitorów na jednej stopce udało się znacznie zmniejszyć rozmiary GX560 MammoDuo w porównaniu do typowych konfiguracji dwuekranowych, tworzonych przez dwa stojące osobno monitory. W ten sposób GX560 MammoDuo jest o 67 mm węższy, 36 mm niższy i 20,5 mm płytszy. Całkowita zajmowana przez niego przestrzeń zmniejszyła się więc aż o 22%.

Monitor wykorzystuje także unikalną technologię EIZO Work-and-Flow z funkcjami Point-and-Focus oraz Switch-and-Go, które ułatwiają i usprawniają pracę diagnostyczną. Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie. Z kolei dzięki funkcji Switch-and-Go można obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną
w obsłudze przestrzeń roboczą.

Informacje o produkcie RadiForce GX560

Dostępność

Sprzedaż monitora RadiForce GX560 rozpocznie się we wrześniu 2018.