EIZO zaprezentowało nowy model z linii biurowej – FlexScan EV2785. To pierwszy 27” monitor 4K EIZO, który posiada dizajnerską obudowę – praktycznie bez ramek oraz uniwersalny interfejs USB-C, z którego z pewnością ucieszą się użytkownicy Maców.

27” monitor ma ekran z rozdzielczością 4K UHD (Ultra-High-Definition) (3840 x 2160 pikseli), dzięki temu uzyskano bardzo wysoką gęstość pikseli 163 ppi (pikseli na cal). W wyniku tego obrazy oraz tekst są ostre i wyraźne, a przy tym użytkownik uzyskuje dużą przestrzeń roboczą, na której można uruchomić jednocześnie kilka aplikacji.

FlexScan EV2785 komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu  USB Type-C. Poprzez jeden kabel transmitowany jest obraz video i audio, co więcej transfer danych sięga 5 Gb/s. Jest to bardzo wygodne. Co więcej, za pośrednictwem USB-C, FlexScan EV2785 może zasilić w 60W energii notebook lub inne urządzenie, eliminując kolejne kable
i zasilacze. Klarowność obrazów i wygoda użytkowania – wszystko to sprawia, że model ten świetnie sprawdzi się w konwencjonalnych biurach, pracowniach inżynieryjnych, jak również biurach ze stanowiskami typu hot-desk, których pracownicy często się przemieszczają i docenią możliwość szybkiego i bezproblemowego podłączenia.

Obudowa monitora ma praktycznie bezramkową konstrukcję z zaledwie 1 mm szerokości ramkami po bokach i na górze, a 5.8 mm u dołu, gdzie mieszczą się przyciski sterujące. Sprawia to, że monitor ten świetnie sprawdzi się na stanowiskach wielomonitorowych. Urządzenie posiada stabilną, ergonomiczną stopkę, umożliwiającą regulację w pionie w zakresie 178 mm oraz niemal pełen obrót (344 stopni) w poziomie. Na stopce umieszczona jest osłonka, ułatwiająca schludne zorganizowanie kabli. W dostępnym opcjonalnie mocowaniu (stand bracket PCSK-03) można umieścić miniaturową stację kliencką czy komputer PC i nie wpłynie to na stabilność ani zakres regulacji stopki.

Monitory z tego modelu dostępne będą w czarnej i białej obudowie z dopasowanymi do nich kolorystycznie kablami. Opracowano również nowy projekt głośników. W poprzednich modelach głośniki umieszczone były w tylnej części monitora. W przypadku FlexScan EV2785, dźwięk emitowany jest w przedniej części, przy czym nie wpłynęło to na konstrukcję ramki. Dźwięk jest czystszy i nie przeszkadza współpracownikom siedzącym za monitorem.

Opracowane przez EIZO oprogramowanie Screen InStyle pomaga użytkownikom przypisać odpowiedni tryb wyświetlania obrazu do określonych aplikacji, ustawić parametry obrazu zgodnie z dziennym zegarem biologicznym człowieka (circadian dimming), jak również zasilania dla jednego lub kilku monitorów na stanowisku wielomonitorowym. Dodatkowa funkcjonalność pozwala na przełączanie sygnału przy pomocy skrótów klawiaturowych zdefiniowanych przez użytkownika, zamiast korzystania z przycisków na panelu sterowania monitora. Nakładka serwerowa aplikacji Screen InStyle pozwoli administratorowi kontrolować ustawienia wszystkich modeli EV2785 podpiętych do sieci z jednej centralnej lokalizacji. Ta funkcja jest bardzo przydatna w przedsiębiorstwach, w których zwraca się uwagę na poprawne wyświetlanie obrazów i energooszczędność.

Dodatkowe funkcje

Dostępność nowego modelu różni się w poszczególnych krajach. W Polsce model ten spodziewany jest na przełomie grudnia i stycznia 2018.

Więcej informacji o monitorach EIZO na stronie: www.eizo.pl

Więcej informacji na temat tego modelu: FlexScan EV2785