EIZO wprowadza na rynek DuraVision PT-LAN51 – swoją pierwszą zdalnie sterowaną głowicę do montażu kamer wideo i innych sprzętów stosowanych w przemyśle.

DuraVision PT-LAN51 to głowica przeznaczona do użytku wewnętrznego, stworzona specjalnie z myślą o środowiskach przemysłowych. Od początku do końca została zaprojektowana w japońskiej fabryce EIZO i tam też odbywa się cały proces produkcji. Gwarantuje to wysoką wytrzymałość ruchomych części oraz niezawodność niezbędną do precyzyjnego działania. W połączeniu z różnymi sprzętami głowica PT-LAN51 pozwala automatycznie monitorować linię produkcyjną i inne obszary zakładu, by zapewnić efektywność, kontrolę jakości i bezpieczeństwo.

Na głowicy PT-LAN51 można zamontować różnorodne urządzenia o wadze do 1,5 kg*, w tym kamery wideo, kamery na podczerwień, lustrzanki jednoobiektywowe, reflektory szerokostrumieniowe, laserowe narzędzia pomiarowe, anteny kierunkowe i nie tylko.

Głowicą PT-LAN51 można sterować zdalnie, obracając ją o 170 stopni i przechylając ją w zakresie 174 stopni. Aby zapewnić precyzję poruszania, głowica wykorzystuje silnik krokowy. Ruch głowicy można też zablokować pod konkretnym kątem, aby zapobiec ingerencji w obudowę lub okablowanie zainstalowanego sprzętu. Jeśli urządzenie ma zostać zamocowane pod sufitem (np. kamera monitoringu), kierunek obrotu i przechylenia można odwrócić.

Inne cechy

  • Zewnętrzna kontrola przez LAN lub RS-232C
  • Obsługa zasilania PoE+
  • Lekki, kompaktowy design (161 x 161,5 x 142 mm) z interfejsem montażowym VESA
  • Zasilanie do DC12V/1A dla zainstalowanych urządzeń
  • Lista komend do zewnętrznej kontroli z poziomu oprogramowania
  • Pilot na podczerwień (IR)
  • 2-letnia gwarancja producenta

Dostępność
Sprzedaż głowicy DuraVision PT-LAN51 rozpocznie się w lutym 2024 roku. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

*Kompatybilność urządzenia zależy od jego wagi, kształtu, środka ciężkości, prędkości obrotu i innych czynników.