W ofercie EIZO już niebawem pojawi się kolorowy, 30-calowy model RadiForce MX317W przeznaczony do wyświetlania obrazów stosowanych w diagnostyce i patologii. Monitor ma ekran w rozdzielczości 4096 x 2160 (8 megapikseli) oraz wbudowane złącze USB-C, dzięki któremu doskonale nadaje się do teleradiologii i oglądania badań w domu.

RadiForce MX317W jest następcą modelu MX315W. Podobnie jak jego poprzednik zapewnia zgodność ze standardem DICOM® Part 14, co pozwala zachować spójne przejścia tonalne na monochromatycznych obrazach z badań takich jak RTG klatki piersiowej, TK czy rezonans magnetyczny. Monitor potrafi również wyświetlać kolorowe obrazy stosowane w endoskopii, medycynie nuklearnej i ultrasonografii. Można więc oglądać na nim obrazy z różnych modalności.

Wbudowane złącze USB-C sprawia, że MX317W może pełnić funkcję stacji dokującej. Wystarczy podpiąć jeden kabel, aby wyświetlać wideo, przesyłać sygnał USB i dostarczać zasilanie o mocy maks. 94 W do podłączonego urządzenia (np. mobilnej stacji roboczej).

 

 

Monitor ma także wbudowany port LAN zapewniający stabilne przewodowe połączenie z siecią. Po podłączeniu mobilnej stacji roboczej przez USB-C użytkownik zyskuje dostęp do sieci za pośrednictwem monitora. Przydaje się to zwłaszcza w placówkach, które muszą korzystać z połączenia przewodowego ze względu na wymogi bezpieczeństwa. MX317W wyposażono również w trzy porty USB-A i dodatkowy port USB-C downstream, by móc wygodnie podłączyć urządzenia peryferyjne takie jak zewnętrzna mysz, klawiatura czy kamerka internetowa.

Złącze USB-C obsługuje połączenia szeregowe (daisy chain). Korzystając z tej funkcjonalności, do mobilnej stacji roboczej można podłączyć kilka monitorów naraz, by stworzyć stanowisko wieloekranowe bez zbędnego okablowania. Na powiększonej w ten sposób przestrzeni roboczej można jednocześnie wyświetlać listy i opisy badań oraz karty pacjentów. Dzięki temu nie trzeba co chwila przełączać się między oknami ani przewijać ich zawartości.

MX317W to pierwszy monitor z serii RadiForce, który oferuje osobny tryb wyświetlania do patologii cyfrowej. Jego parametry dobrano pod kątem szczegółowej reprodukcji mikroskopowych obrazów przedstawiających struktury komórkowe i tkankowe.

Ponad 70% plastiku użytego do produkcji monitora RadiForce MX317W pochodzi z recyklingu. W ten sposób ograniczamy ilość plastikowych opadów trafiających do środowiska, oszczędzamy zasoby i promujemy ponowne wykorzystanie materiałów.

Oprócz tego EIZO stopniowo rezygnuje z pakowania monitorów w plastik i styropian z uwagi na dobro planety. Na czas transportu monitor RadiForce MX317W zabezpiecza się pulpą papierową wytwarzaną z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Kable również pakowane są w papier zamiast plastikowych woreczków. EIZO konsekwentnie dąży do wprowadzania odpowiedzialnych rozwiązań produkcyjnych, dzięki którym może dostarczać wysokiej jakości produkty, dbając jednocześnie o środowisko.

Inne cechy

Dostępność

Sprzedaż monitora RadiForce MX317W rozpocznie się w październiku 2023 r. Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udziela Dział Handlowy Alstor, wyłącznego dystrybutora monitorów marki EIZO w Polsce.

Więcej informacji o monitorze