Firma EIZO poinformowała, że w ramach rozszerzania swoich działań w zakresie monitorów medycznych podpisała umowę z Panasonic Healthcare Co., Ltd. of Japan i na jej mocy przejęła część biznesu odpowiedzialną za monitory endoskopowe.  

Jako firma specjalizująca się w rozwoju technologii wizualnych, EIZO w dużej mierze skupia swój biznes na takich rynkach, jak medycyna, środowiska kreatywne czy przemysł, oferując rozwiązania (monitory) wiodące na świecie pod względem wydajności i niezawodności oraz stopnia zaawansowania.

Ponieważ jednym z priorytetów przedstawionego przez EIZO w 2015 roku  średnioterminowego biznes planu jest rozwinięcie biznesu na rynku medycznym, szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom sal operacyjnych. Od sierpnia 2010 roku Panasonic Healthcare rozwijał dział odpowiedzialny za monitory endoskopowe. Firma zbudowała międzynarodową sieć partnerów obejmującą producentów aparatów endoskopowych i innych urządzeń medycznych, dlatego jej produkty są powszechnie używane w wielu salach operacyjnych na całym świecie.

Dzięki przejęciu biznesu od Panasonic, EIZO będzie mogło dostarczyć pełną linię monitorów endoskopowych, włączając ekrany 3D i 4K. Co więcej, integracja technologii obydwu producentów daje EIZO znaczącą przewagę nad konkurencją w dziedzinie prac rozwojowych, co w efekcie przyspieszy rozwój biznesu medycznego.