W dniach 13-14 kwietnia gościliśmy w Galerii EIZO Warszawa czołowych zawodników polskiej sceny StarCraft 2, którzy zmierzyli się ze sobą w finałowej potyczce drugiego turnieju z serii EIZO QPAD eSport FEVER.

EIZO-QPAD-eSport-Fever---Facebook(2013-04)

W stolicy stawiło się ośmiu zawodników. Sześciu z nich zostało wyłonionych w drodze eliminacji internetowych, rozegranych na platformie społecznościowo – turniejowej AllPlay.pl. O obsadzie dwóch wolnych slotów zadecydowali fani gry StarCraft 2 poprzez sondę opublikowaną na facebook na profilu QPAD Polska. Lista finalistów:

Pierwszy dzień to rozgrywki grupowe. W grupie A bezapelacyjnie królował faworyt całego turnieju – Nerchio, który wygrał wszystkie swoje mecze, nie oddając ani jednej mapy przeciwnikom. Drugie miejsce w grupie A zajął Indy, który wygrał dwa z trzech spotkań. To właśnie oni zawansowali do fazy play-off eliminując z dalszej gry Basiora oraz Senina.

W grupie B królował Tefel, który podobnie jak Nerchio nie oddał żadnej mapy. Walka o drugie miejsce w grupie była bardzo zacięta. ParanOid oraz DaNa mięli tyle samo punktów, jednak do dalszej fazy zawansował ParanOid dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednim pojedynku.

W niedzielę oprócz fazy play-off odbyła się także ciekawa debata poświęcona stresowi oraz emocjom towarzyszącym rywalizacji eSportowej. Już niebawem udostępnimy VOD z tej debaty, dzięki której gracze komputerowi mogą dowiedzieć się w jaki sposób radzić sobie ze stresem w trakcie meczu, jak panować nad emocjami i czy są one nam w ogóle potrzebne.

Mecze fazy play-off to dwa skrajne widowiska. W pierwszym, można powiedzieć bratobójczym pojedynku zmierzyło się dwóch zawodników Team Acer – Nerchio oraz ParanOid. Nerchio nie dał najmniejszych szans swojemu koledze z zespołu pewnie wygrywając 3:0. Drugi półfinał okazał się bardzo emocjonującym widowiskiem. Po dominacji Tefela na pierwszych dwóch mapach, DaNa zaczął odrabiać straty i udało mu się doprowadzić do remisu 2 do 2. Tefelowi udało się jednak zapanować nad swoimi emocjami (sposoby na to zdradzał w czasie debaty) i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W meczu o trzecie miejsce nie było niespodzianek. ParanOid pokonał Indy’ego w stosunku 3 do 1 zapewniając sobie trzecie miejsce w turnieju. W meczu o pierwsze miejsce mięliśmy więcej emocji, Tefel stawił bardzo duży opór faworytowi turnieju, tak naprawdę miał duże szanse na zwycięstwo, jednakże dwukrotnie nie wykorzystał swojej przewagi uchylając się od ataku na swojego przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Nerchio, który tym samym został złotym medalistą EQeF#2, jednak po raz pierwszy od bardzo długiego czasu stracił rundę w turnieju obsadzonym przez samych Polaków.

Klasyfikacja końcowa EIZO QPAD eSport FEVER #2:

1 miejsce – Artur „Nerchio” Bloch

– monitor EIZO FORIS FS2333 (1.350 zł), klawiatura mechaniczna QPAD MK‐50 (329 zł), bateria mophie juice pack boost Red (199 zł)

2 miejsce – Łukasz „Tefel” Czarnecki

– klawiatura mechaniczna QPAD MK‐85 (599 zł), słuchawki QPAD QH-85 (399 zł) bateria mophie juice pack boost Red (199 zł)

3 miejsce – Rafał „ParanOid” Kontowicz

– klawiatura mechaniczna QPAD MK‐80 (549 zł), bateria mophie juice pack boost Red (199 zł)

 

Dziękujemy naszym Parnterom, bez których nasze przedsięwzięcie nie miało by szansy bytu, firmom:

XNOTE, która dostarczyła nam super wydajne notebooki, które bezawaryjnie pracowały przez cały weekend.

ALLPLAY, która w sprawny i profesjonalny sposób zorganizowała eliminacje

BEiKS Machulski, która umożliwiła przeprowadzenie transmisji – całość bez najmniejszych potknięć.

AKRACING, która dostarczyła fotele, zapewniające wszelką wygodę graczom.

 

Podziękowania kierujemy również do naszych Partnerów Medialnych:

Benchmark.pl, Onet.pl i Gildia.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju:

EIZO QPAD eSport FEVER #2 – sobota:
Poleć znajomym

EIZO QPAD eSport FEVER #2 – niedziela: