W miniony weekend, 9-10 marca, w warszawskiej Galerii EIZO rozegrano pierwszy z ośmiu zapowiadanych na ten sezon turniejów EIZO QPAD eSport Fever. Nie często zdarzają się na naszej scenie całkowicie polskie wydarzenia, których głównym celem jest wspieranie rozwoju krajowego eSportu.

W turnieju wzięły udział cztery najlepsze polskie drużyny Counter Strike: Global Offensive, ale wbrew pozorom to nie rankingi dyktowały przebieg gry. Wszystkie zespoły zaskoczyły widzów, a walka o miejsca na podium była zacięta do samego końca. Ostatecznie niekwestionowanym mistrzem Polski nadal pozostaje ESC Gaming. Sławna na całym świecie „Złota Piątka” nie zawiodła swoich fanów i jak zwykle nie przegrała ani jednego meczu, ale potyczka z MaxFloPlay w finale wcale nie była dla ESC „bułką z masłem”.

Wielkim zaskoczeniem turnieju był wynik niedawno powstałej drużyny GameFaction, która w sobotę niespodziewanie pokonała Alsen Team i stoczyła bardzo dobry pojedynek ze Złotą Piątką. Niestety, w niedzielę zawodnicy GF byli w słabszej formie i nie poradzili sobie w meczu o miejsce w wielkim finale. Mimo to śmiało możemy stwierdzić, że mamy kolejny zespół, który w przyszłości może zagrozić chłopakom z ESC, którzy niepodzielnie królują na naszej scenie od wielu lat. Drugie miejsce przypadło drużynie MaxFloPlay, która zagrała dobre spotkania i potwierdziła, że nadal jest numerem dwa w kraju, ale na ich twarzach widać było niedosyt i sportową złość z powodu zajęcia drugiego miejsca.

Pierwsze finały EIZO QPAD eSport Fever możemy zdecydowanie uznać za sukces. Trzeba przyznać, że dobrze zorganizowane cykliczne imprezy eSportowe dla sceny krajowej to w Polsce rzadkość.  Co warte podkreślenia – oba dni turnieju zakończyły się zgodnie z harmonogramem imprezy, co jest praktycznie niespotykane na podczas krajowych turniejów. Przygotowanie rozgrywek nie byłoby możliwe bez firmy Allplay i fachowej obsługi pozostałych partnerów. Produkcją video zajęła się firma BEiKS Machulski. To właśnie dzięki nim relacja w Internecie przebiegała sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

Wielkie podziękowania dla naszych Partnerów – firmy QPAD, producenta urządzeń klasy PREMIUM dla graczy, takich jak myszki, klawiatury oraz słuchawki. Słowa uznania należą się również XNOTE, twórcom niesamowicie wydajnych notebooków, które bezawaryjnie pracowały przez weekend na pełnej wydajności. Firma AKRACING zapewniła graczom wygodne fotele.

Podsumowanie turnieju znajdziecie również na stronach naszych Partnerów medialnych: Antyweb.pl i Benchmark.pl

Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji:

SOBOTA 9 marca 2013 – półfinały

NIEDZIELA 10 marca – finał turnieju