Firmy EIZO i Magnum Photos ogłosiły rozpoczęcie współpracy, w ramach której 14 ambasadorów Magnum (lista poniżej) wykorzysta monitory EIZO ColorEdge w swojej pracy i będzie przekazywało EIZO obiektywne informacje na temat swoich doświadczeń. Ich wnikliwe spostrzeżenia pomogą EIZO w opracowywaniu koncepcji nowych monitorów graficznych i oprogramowania do kalibracji.

W ramach współpracy na stronie internetowej EIZO (www.eizo.com) zostaną opublikowane  profile ambasadorów zawierające informacje na temat ich kariery i dotychczasowych doświadczeń z pracy na monitorach EIZO. Ponadto, każdy z ambasadorów udostępni EIZO swoje wybrane prace, które będą prezentowane podczas wystaw na całym świecie.

„Dokładność odwzorowania kolorów i odcieni szarości są najważniejsze dla członków fotograficznej społeczności Magnum. Dla fotografów prezentujących często swoje prace podczas dużych wystaw idealne odwzorowanie barw na wydruku jest kluczowe. Monitory EIZO z serii ColorEdge będą wykorzystywane zarówno podczas prac restauracyjnych historycznych zbiorów Magnum, jak i przy edycji współczesnych fotografii robionych przez naszych członków” – mówi Alex Majoli, dyrektor Magnum Photos International.

Seria ColorEdge to profesjonalne rozwiązania do zastosowań graficznych i fotograficznych. Większość z nich posiada wbudowany kalibrator lub czujnik korekcji.  Monitory są kompatybilne z autorskim oprogramowaniem EIZO do kalibracji i profilowania ColorNavigator, zapewniającym wierne odwzorowanie kolorów.

„Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z agencją Magnum Photos, gdzie nasze monitory graficzne będą wykorzystywane w tak ważnej pracy, jaką jest dokumentowanie wydarzeń i ludzi naszych czasów” – powiedział Yoshitaka Jitsumori, Prezes i Dyrektor Generalny EIZO Corporation. „Spostrzeżenia ambasadorów dotyczące naszych monitorów pomogą nam tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników i zapewniające tak dokładne odwzorowanie kolorów, jak to tylko możliwe.”

Ambasadorowie Magnum Photos:
Carl De Keyzer, Elliot Erwitt, Jim Goldberg, Paul Hayward, Alex Majoli, Enrico Mochi, Matt Murphy, Trent Parke, Martin Parr, Paulo Pellegrin, Gilles Peress, Jonathan Roquemore, Alec Soth, and Donovan Wylie.