EIZO wprowadziło do oferty nowy model z rodziny DuraVision. FDS1703 to 17” monitor zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w systemach nadzoru i monitoringu.

DuraVision_FDS1703FDS1703 łączy doskonałą jakość obrazu z wytrzymałością – przeznaczony jest do pracy w systemie 24 godziny na dobę 365 dni w roku.  Wyposażono go w energooszczędne podświetlenie LED, które charakteryzuje mniejszy pobór mocy w porównaniu ze świetlówkami CCFL, a dodatkowo nie zawiera rtęci.

Monitor ma naturalną rozdzielczość 1280 x 1024, a ekran może być oglądany z różnych pozycji, ze względu na szerokie – 160° kąty widzenia w poziomie i pionie. Maksymalna jasność monitora to 350 cd/m2, a kontrast 800:1.

DuraVision FDS1703 posiada analogowe wejście D-Sub 15 pin służące do podłączenia do komputera oraz wejście composite (BNC), do którego można podłączać sprzęt stosowany w nadzorze wideo, taki jak telewizja przemysłowa (CCTV) czy kamery.

Wejście composite obsługuje sygnał NTSC, PAL i SECAM. W celu zredukowania zakłóceń wejście composite posiada 3-drożny obwód separujący sygnał Y/C , który oddziela informacje o jasności (Y) od informacji o kolorze (C). W obudowie monitora umieszczono kompaktowe 2-watowe głośniki stereo z wejściami RCA.

Monitor może pracować w dwóch trybach: Underscan i Overscan. W trybie Underscan widocznych jest 100% obrazu i nadaje się on idealnie do wideo. Natomiast w trybie Overscan monitor wyświetla około 95% obrazu, co eliminuje nieistotne dane zawarte w sygnale TV, które czasem pojawiają się przy krawędziach ekranu.

Podstawka monitora umożliwia regulację wysokości w zakresie 100 mm, odchylenie ekranu w pionie o 30° i poziomie o 70°, jak również obrót ekranu o 90° i pracę w trybie portretowym, tak więc pozycja ekranu może być dobrana w taki sposób, aby idealnie pasować do aranżacji stanowiska ochrony. Dostępna jest również wersja bez stopki, którą można podwiesić na uchwytach i ramionach zgodnych ze standardem VESA. Zasilacz wbudowany jest w obudowę, więc nie ma dodatkowych kabli i innych elementów.

DuraVision FDS1703 będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia. Jego cena to 2149 PLN netto.