Z początkiem października EIZO wprowadziło kolejną nowość, tym razem to 23” 2MP model RadiForce MS236WT. Jest to monitor wielodotykowy z technologią „palm rejection”, obsługujący aktywne piórko, dzięki czemu możliwe jest odręczne wprowadzanie informacji. Model ten jest następcą RadiForce MS235WT, a od poprzednika różni się zwiększoną funkcjonalnością, ma też zdefiniowany dodatkowy tryb wyświetlania zgodny z DICOM Part 14.

W MS236WT wykorzystano ekran dotykowy typu projected-capacitive (PCAP), który może rejestrować do 10 dotknięć jednocześnie. Intuicyjna i przyjazna w użyciu technologia multitouch umożliwia przewijanie, przeciąganie, obracanie itp. za pomocą palców, bez użycia klawiatury i myszy. Technologia rozpoznawania dłoni (palm rejection technology) pozwala użytkownikowi pisać, nawet gdy jego dłonie opierają się na ekranie. Ekran jest kompatybilny z powszechnie dostępnymi piórkami (stylusami), umożliwiając bezpośrednie wprowadzanie notatek do badań pacjentów, a ich czytelność jest nawet większa od zwykłego odręcznego pisma.

Monitor ma predefiniowany tryb wyświetlania zgodny ze standardem DICOM Part 14, tonalność skali szarości regulowana jest w fabryce. Jest to optymalny preset do oglądania obrazów medycznych DICOM podczas badań klinicznych. RadiForce MS236WT spełnia najbardziej restrykcyjne standardy bezpieczeństwa i normy medyczne, między innymi CE (Medical Device Directive) i EN60601-1 pozwalające na instalację w klinikach i szpitalach.

Informacje o produkcie można znaleźć na stronie:  RadiForce MS236WT

Nowy model pojawi się na polskim rynku na początku przyszłego roku.