6-megapikselowy ekran monitora RadiForce RX650 zapewnia dostatecznie dużo miejsca, żeby wyświetlać jednocześnie obrazy z wielu aplikacji. Stanowi efektywną alternatywę dla stanowiska składającego się z dwóch 3-megapiksowych monitorów. Co więcej, obrazu nie dzielą ramki, które bywają uciążliwe w przypadku stanowisk wielomonitorowych. Monitor oferuje użytkownikom pełną kontrolę nad układem obrazu na ekranie, usprawniając workflow w systemach radiologicznych. 

RX650_l_logo_low_resRadiForce RX650 gwarantuje oszczędność przestrzeni w porównaniu do typowych wielomonitorowych stanowisk, sprawiając, że przestrzeń robocza jest wykorzystana w sposób bardziej efektywny. Niewielka szczelina pomiędzy ramką obudowy a ekranem sprawia, że czyszczenie urządzenia nie przysparza problemów.

Aby sprostać międzynarodowym standardom normy DICOM Part 14[1] EIZO z pełną starannością mierzy i reguluje każdy odcień szarości już na etapie produkcji, tak by były one jak najbardziej dokładne. RadiForce RX650 może wyświetlać obrazy monochromatyczne i kolorowe z indywidualnie zoptymalizowanymi poziomami jasności i tonów, korzystając z autorskiej funkcji o nazwie Hybrid Gamma, która zwiększa zakres zastosowań monitora o aplikacje wyświetlające obrazy z różnych modalności.

Zintegrowany czujnik przedni (Integrated Front Sensor (IFS)), który znajduje się w przedniej części obudowy przeprowadza wygodną, nie wymagającą nadzoru kalibrację monitora. W trakcie tego procesu, czujnik nie zakłóca powierzchni ekranu, co nie powoduje przestojów w pracy. Automatyzacja ogranicza również koszty związane z obsługą monitora i jego kalibracją.

RadiForce RX650 posiada podświetlenie LED, które charakteryzuje znacząco dłuższa żywotność w porównaniu do konwencjonalnego podświetlenia CCFL. Zmniejszenie kosztów energii i jednocześnie możliwość uzyskania typowej jasności na poziomie 400 cd/m2 stanową zaletę tej matrycy. Ponadto, podświetlenie LED nie zawiera rtęci, dzięki temu tylko w minimalnym stopniu stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Nowy model RadiForce RX650 EIZO zaprezentuje na swoim stanowisku #1735, podczas dorocznego spotkania Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, które odbędzie w dniach 1-5 grudnia w Chicago.

RadiForce RX650 będzie dostępny na rynku od marca 2014 r. Nie jest jeszcze znana jego cena. Informacje o innych monitorach medycznych znaleźć można na stronie: www.eizo.pl

 [1] DICOM – Digital Imaging and Communications in Medicine (Obrazowanie Cyfrowe i Wymiana Obrazów w Medycynie) – norma opracowana przez ACR/NEMA (American College of Radiology / National Electrical Manufacturers Association) dla potrzeb ujednolicenia wymiany i interpretacji danych medycznych reprezentujących lub związanych z obrazami diagnostycznymi w medycynie. Ustandaryzowane wytyczne odnośnie obrazów generowanych w skali szarości określono w części Part 14.