EIZO GmbH poinformował o wprowadzeniu do oferty nowego modelu. 58” CuratOR EX5841 wyświetla obraz pola operacyjnego podczas operacji chirurgicznych.  Monitor ma rozdzielczość 4K UHD (3840 x 2160) i dedykowany jest do wykorzystania w endoskopii i na salach operacyjnych. (OR).

EX5841 ma panel LCD z energooszczędnym podświetleniem LED, jasnością sięgającą 500 cd/m² i kontrastem 5000:1. Wyświetla szczegółowe obrazy w standardzie HD z endoskopów 4K i mikroskopów chirurgicznych. Na pełnej przestrzeni 4K wyświetlane są bez opóźnienia pełne obrazy HD
z konwencjonalnych endoskopów i kamer chirurgicznych.

Panel LCD w modelu EX5841 ma szerokie kąty widzenia
i wysoką jasność. Zapewnia obraz bez migotania, nawet przy niskim odświeżaniu, co spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi ergonomii. Ponadto ekran ma specjalną powłokę, która chroni matrycę przed uszkodzeniami, zarysowaniami i brudem. Dzięki bryzgoszczelnej powłoce ekran spełnia wymogi normy IP45, a całe urządzenie zgodne jest ze standardem IP32.

Gdy do monitora podłączone są dwa źródła sygnału, na monitorze mogą być wyświetlane jednocześnie obrazy z tych dwóch źródeł. Funkcja PaP (Picture-and-Picture) umożliwia wyświetlanie dwóch obrazów obok siebie, natomiast funkcja PiP (Picture-in-Picture) wyświetla obraz z drugiego sygnału w oknie znajdującym się na tle głównego obrazu. Rozmiar i położenie okna można dostosować według potrzeb. W przypadku podłączenia do monitora trzech źródeł sygnału, na ekranie mogą być wyświetlane obrazy pochodzące z tych trzech źródeł.

Monitor posiada kilka wejść i wyjść sygnałowych, dzięki czemu możliwe jest podłączenie do niego różnego typu urządzeń medycznych (modalności). Co więcej możliwe jest przełączanie obrazu z różnych źródeł za pomocą wyposażenia wchodzącego w skład sali operacyjnej. Złącza 12G-SDI (BNC), DisplayPort 1.2, i HDMI pozwalają na wyświetlanie sygnału 4K UHD z prędkością 60 klatek na sekundę za pomocą pojedynczego kabla. Mechanizm zabezpieczający chroni złącza DisplayPort i 12G-SDI (BNC) przed przypadkowym odłączeniem kabla. 12G-SDI (BNC) zapewnia stabilną transmisję sygnału na przestrzeni aż 30 metrów.

Różnego typu ustawienia mogą być zachowane jako presety, chodzi o takie parametry, jak wybór wejściowego sygnału video, jasność, wyświetlanie skali szarości, przestrzeń, kolorów, itp. Użytkownik może wybrać żądany preset za pomocą przycisku.

Nowy model będzie można  oglądać podczas targów Medica w Düsseldorfie. Wszystkich odwiedzających tę imprezę zapraszamy od 12 do 15 listopada na stoisko EIZO, które znajdować się będzie w hali H41.

Modele EX5841 znajdą się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 r.

 

EIZO i CuratOR są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do EIZO Corporation.