Rodzina biurowych monitorów EIZO FlexScan powiększyła się o dwa modele bezramkowe, 23,8-calowy EV2460 i 22,5-calowy EV2360. Powstały one z myślą o firmach, które chcą realizować cele zrównoważonego rozwoju i potrzebują monitorów z przyjaznymi dla środowiska parametrami.

FlexScan EV2460 jest następcą modelu FlexScan EV2450, wyposażonym w panel LCD o przekątnej 23,8” i rozdzielczości 1920 x 1080. Przekątna panelu LCD w modelu FlexScan EV2360 ma natomiast tylko 22,5”, co czyni go najmniejszym bezramkowym modelem w portfolio EIZO. Szerokość obudowy EV2360 wynosi 499 mm, a rozdzielczość ekranu – 1920 x 1200. Oba monitory wykorzystują technologię IPS (in-plane switching) z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178°).

W trosce o środowisko naturalne EIZO zadbało o to, by plastikowy korpus monitorów nie zawierał opóźniacza palenia (substancji zmniejszającej palność) – dzięki temu produkt jest dużo prostszy w recyklingu. Ponadto EIZO transportuje swoje monitory w opakowaniach  nadających się do ponownego przetwarzania.

EV2460 i EV2360 wykorzystują autorskie technologie EIZO EcoView, które ograniczają pobór mocy bez żadnego wysiłku ze strony użytkownika. EcoView Optimizer 2 reguluje jasność i wzmocnienie w zależności od obrazu wyświetlanego na ekranie, natomiast Auto EcoView automatycznie reguluje poziom jasności ekranu w zależności od zmian oświetlenia w otoczeniu. Dzięki połączeniu tych funkcji typowy pobór mocy udało się zmniejszyć do zaledwie 10 W (w modelu EV2460) i 11 W (w modelu EV2360) – nawet o 40% w porównaniu do
monitora wyświetlającego obraz na maksymalnym poziomie jasności.

Oba monitory mają certyfikaty zrównoważonego rozwoju takie jak TCO Certified Generation 8 oraz EnergyStar. Dzięki temu stanowią świetny wybór dla firm, które muszą udowodnić swoją zgodność z  polityką zrównoważonego rozwoju czy kryteriami ESG.

FlexScan EV2460 wyposażono w cztery, a EV2360 w dwa złącza USB 3.1 typu A, które umożliwiają podłączenie urządzeń peryferyjnych (np. myszki, klawiatury, słuchawek) bezpośrednio do monitora zamiast do komputera.

Najnowsza wersja autorskiego oprogramowania EIZO Screen InStyle pozwala zachować preferencje dotyczące ustawień ekranu i automatycznie zastosować je na podłączonym monitorze. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza w biurach stosujących hot-desking i środowiskach, gdzie z jednego urządzenia korzysta wiele osób.

Inne cechy

Dostępność

Szczegółowych informacji na temat dostępności produktu w różnych krajach udzielają lokalni dystrybutorzy EIZO.

Szczegółowe informacje o produktach

FlexScan EV2460

FlexScan EV2360