Nowa karta Condor GR2S-A4500-ETH 3U VPX wykorzystuje procesor graficzny NVIDIA RTX™ A4500 z 16 GB pamięci GDDR6 oraz kartę NVIDIA® ConnectX®-7 SmartNIC. Przeznaczona jest do wysokowydajnych obliczeń w systemach wbudowanych (HPEC) zgodnych ze standardem SOSA™ 1.0.

EIZO Rugged Solutions Inc., dostawca wzmocnionych rozwiązań do grafiki i wideo, wprowadza na rynek kartę Condor GR2S-A4500-ETH. Jest to karta 3U OpenVPX zaprojektowana z myślą o przetwarzaniu danych z czujników w systemach HPEC zgodnych ze standardem technicznym SOSA 1.0.

Condor GR2S-A4500-ETH bazuje na karcie graficznej NVIDIA RTX A4500, pakiecie oprogramowania CUDA® oraz karcie NVIDIA® ConnectX®-7 SmartNIC z szybkim Ethernetem umożliwiającym przesyłanie danych z prędkością do 100 GB/s. Oprócz tego Condor GR2S-A4500-ETH ma 16 GB pamięci GDDR6 z kodowaniem korekcyjnym (ECC), interfejs PCI Express Gen 4, 5888 rdzeni CUDA, 46 rdzeni RT (2. generacji), 184 rdzenie Tensor (3. generacji) oraz system kodowania i dekodowania H.265/H.264 do zbierania i analizowania informacji wywiadowczych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pozwala przetwarzać dane z wielu czujników i stosować uczenie maszynowe, aby błyskawicznie otrzymywać informacje operacyjne. Świetnie nadaje się do zastosowań takich jak przetwarzanie danych bez opóźnień, obliczenia brzegowe, DSP (cyfrowe przetwarzanie sygnałów) i SIGINT (wywiad elektromagnetyczny).

 

Condor GR2S-A4500-ETH wykorzystuje kartę NVIDIA ConnectX-7 SmartNIC, która umożliwia szybki transfer danych oraz zwiększenie przepustowości dzięki technologii NVIDIA GPUDirect® z protokołem RoCE (RDMA over Converged Ethernet). Ponadto ConnectX-7 SmartNIC ma wbudowany przełącznik PCIe, dzięki któremu Condor GR2S-A4500-ETH może obsługiwać systemy z jednym gniazdem (slotem), zapewniając przełączanie PCIe oraz łączność Ethernet 40/100 GB. Karta obsługuje również interfejs przesyłu danych 40/100 Gigabit Ethernet (Data Plane) oraz jest kompatybilna z profilami 14.6.11 i 14.6.13 określonymi w standardzie technicznym SOSA™.

„W architekturze systemów HPEC występują wąskie gardła, które powodują, że do zarządzania, przetwarzania i przekierowywania danych z czujników do procesora graficznego potrzebny jest komputer jednopłytkowy” – mówi John Payne, Senior Product Manager w EIZO Rugged Solutions. „Dzięki zintegrowaniu karty NVIDIA ConnectX-7 SmartNIC i interfejsu przesyłu danych Gigabit Ethernet z procesorem graficznym udało nam się ograniczyć do minimum interakcję procesora głównego z danymi z czujników. Pozwala to zoptymalizować przepływ danych, zmniejszyć opóźnienia podczas przetwarzania oraz ułatwić podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym”.

Karta dostępna jest w wersji chłodzonej kondukcyjnie lub powietrzem, przy czym wersja chłodzona powietrzem może mieć opcjonalne wyjście DisplayPort. Jak wszystkie karty 3U VPX w ofercie EIZO Rugged, Condor GR2S-A4500-ETH spełnia wymogi wojskowego standardu MIL-STD-810 w zakresie temperatury, wstrząsów, wibracji i zasilania.

Więcej informacji o produktach EIZO Rugged