FlexScan EV2457 ma 24.1” matrycę LCD i kompaktową, bezramkową obudowę, która podobnie jak możliwość podłączenia szeregowego po porcie DisplayPort świetnie sprawdzi się w konfiguracjach wielomonitorowych.

EV2457 ma rozdzielczość 1920 x 1200. Dzięki bardzo cienkim ramkom można obok siebie postawić kilka monitorów, a między ich ekranami powstaną minimalne przerwy, co przekłada się na zwiększony komfort pracy i ograniczenie zajętej przestrzeni na biurku. Monitor dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej z odpowiednio dopasowanymi kablami, co wpływa na estetykę, niezwykle istotną w stylowych nowoczesnych biurach.

Urządzenia wyposażone są w złącza DisplayPort 1.2, umożliwiające podłączenie szeregowe (tzw. “daisy chain”) kilku monitorów za pomocą pojedynczych kabli.
Dzięki temu nie ma potrzeby korzystania z zewnętrznej stacji dokującej czy huba MST, jeśli na przykład w podłączonym komputerze jest ograniczona ilość złączy sygnałowych. Zmniejsza się też istotnie ilość kabli, co przekłada się na lepszą organizację przestrzeni.

Monitor posiada również złącza USB 3.1 Typu-A z 5V zasilaniem, pozwalającym na podłączenie urządzeń peryferyjnych, takich jak mysz, klawiatura czy słuchawki. W tym wypadku dostęp do gniazd jest zazwyczaj wygodniejszy niż przy podłączeniu do komputera.

FlexScan EV2457 obsługuje autorskie oprogramowanie EIZO Screen InStyle, które pozwala użytkownikom kontrolować kilka monitorów na raz, włączając synchronizację jasności czy ustawienia zasilania. Inna z funkcji umożliwia przełączanie sygnału wejściowego przy pomocy zdefiniowanych przez użytkownika skrótów klawiszowych, zamiast korzystania z przycisków znajdujących się na przednim panelu monitora. Wersja aplikacji Screen InStyle na serwer daje administratorowi możliwość kontroli ustawień wszystkich podłączonych do sieci jednostek FlexScan EV2457 z lokalizacji centralnej. Jest to funkcja szczególnie przydatna wszędzie tam, gdzie pracodawca chce upewnić się, czy ustawienia monitorów są prawidłowe i włączone są funkcje energooszczędne.

Nowy model dostępny będzie w Polsce na początku 2019 roku.