EIZO wprowadza do sprzedaży nowy monitor z serii dla graczy, FORIS. Model FS2434 posiada 23.8” ekran z ramką o szerokości zaledwie 6 mm. Zastosowano w nim znane z wcześniejszych modeli inteligentne technologie, opracowane przez EIZO, które sprawiają, że granie staje się czystą przyjemnością. Monitor nadaje się idealnie do gier z gatunku RTS, MOBA czy MMORPG. Można go wykorzystać do podłączenia do komputerów PC, jak i różnego typu konsol.

FORIS_FS2434_r6 mm ramka (na którą składa się 2 mm część obudowy i 4 mm obwódka wokół ekranu) z boku i w górnej części monitora zapewnia niezakłócone wyświetlanie obrazu w konfiguracjach wielopanelowych, a w efekcie skupić bardziej uwagę na graniu. W konstrukcji zastosowano panel IPS z 178° kątami widzenia w obydwu płaszczyznach, dzięki czemu nawet patrząc z boku na monitor, kolory pozostaną nasycone z zaledwie niewielką różnicą w kontraście. Co istotne dla graczy – parametr input lag jest ekstremalnie niski – zaledwie 0,05 klatki, tak więc realnie nie ma żadnego opóźnienia pomiędzy momentem wejścia sygnału do monitora, a jego wyświetleniem na ekranie.

Podobnie jak w poprzednich modelach serii FORIS, FS2434 wyposażono w trzy autorskie inteligentne technologie, mające za zadanie poprawę jakości obrazu.

Aby odciążyć maksymalnie wzrok, podczas przedłużającego się grania, podświetlenie LED kontrolowane jest przez hybrydowy układ sterujący, który powoduje, że obraz wyświetlany jest bez irytującego migotania przy każdym poziomie jasności, co bywa problematyczne w innych konstrukcjach.

EIZO uprościło regulację ustawień parametrów obrazu – można je zmieniać za pomocą dołączonego pilota i wykorzystując autorską aplikację G-Ignition (kompatybilną z Windows 8, 7 oraz Vista). Oprogramowanie G-Ignition umożliwia między innymi ściąganie profili stworzonych przez profesjonalnych graczy, dostępnych na stronie gaming.eizo.com, jak również udostępnianie swoich własnych trybów kolorystycznych innym graczom, którzy posiadają model FORIS FS2434. G-Ignition może być również wykorzystane do przypisania skrótów klawiszowych do określonych działań, takich jak wyłączenie zasilania monitora, wyciszenie/włączenie dźwięku, zmianę trybu pracy czy proporcji wyświetlanego obrazu.

FORIS_FS2434_multi

Monitor posiada dwa złącza HDMI oraz jedno DVI-D, dzięki czemu możliwe jest podpięcie komputerów PC, konsol, odtwarzaczy Blu-ray czy aparatów. Hub ze złączem w standardzie USB 3.0, z jednym portem upstream i dwoma portami downstram pozwala na podpięcie urządzeń pamięci zgodnych z USB 3.0 lub podpięcie klawiatury i myszy bezpośrednio do monitora. Dodatkowo dostępne jest gniazdo jack do podpięcia zewnętrznych głośników lub słuchawek.
Ergonomiczna stopka pozwala umieścić ekran pod kątem najbardziej odpowiadającym użytkownikowi. Możliwa jest regulacja wysokości w zakresie 60 mm, odchylenie w pionie w zakresie 25° i obrót w poziomie o 344°. Monitor może być również zamontowany w uchwycie czy ramieniu zgodnym ze standardem VESA. Uchwyt w tylnej części obudowy ułatwia przenoszenie monitora (na przykład na turniej eSportowy).

Model FORIS FS2434 ma 7 domyślnych trybów wyświetlania obrazu, idealnych do hobbystycznych zastosowań, takich jak granie, oglądanie zdjęć i filmów czy przeglądanie internetu. Dostępne są następujące tryby: Game (Dark Scene), Game (Light Scene), Cinema, Paper, Web/sRGB oraz dwa tryby, które może skonfigurować użytkownik. Przy użyciu dołączonego oprogramowania G-Ignition, każdy z trybów może zostać przypisany do gier i innych aplikacji zainstalowanych na komputerze użytkownika.

Inne funkcjonalności
•    Jasność 250 cd/m2
•    Kontrast 1000:1 (5000:1 z aktywną funkcją ContrastEnhancer)
•    Czas reakcji 4.9 ms szary-do-szarego
•    Wbudowane dwa 0.5W głośniki
•    Czujnik Auto EcoView prowadzący pomiary jasności w pomieszczeniu, w którym pracuje monitor
i dostosowujący jasność ekranu do idealnego poziomu
•    Pobór mocy – zaledwie 15W w czasie działania i poniżej 0.5W trybie oszczędności energii
•    5-lat gwarancji i EIZO Exclusive Service – usługa serwisowa w trybie door-to-door
Nowy FORIS pojawi się na polskim rynku w lipcu. Niestety nie jest jeszcze znana jego cena.