EIZO zaprezentowało nowy produkt z rodziny FlexScan, S1934 to 19-calowy monitor o naturalnej rozdzielczości 1280 x 1024. Zaprojektowano go z myślą o zastosowaniach, które wymagają monitorów o tradycyjnych proporcjach.

S1934_pressFlexScan S1934 jest następcą modelu FlexScan S1933. Wyposażono go dodatkowo w złącze DisplayPort, aby zapewnić długotrwałą kompatybilność nawet przy wymianie systemu.  Pobór mocy to zaledwie 9W podczas typowego działania, co stanowi o 25% mniej od poprzednika FlexScan S1933.

FlexScan S1934 ma panel IPS (in-plane switching) o szerokich 178° kątach widzenia, co minimalizuje przesunięcie kolorów i zmiany kontrastu, gdy patrzymy na ekran pod kątem. Zainstalowano w nim czujnik oświetlenia, który mierzy poziom jasności w pomieszczeniu i na bieżąco dostosowuje ten parametr monitora.

Tryb pracy o nazwie Paper mode obniża temperaturę kolorów, w celu redukcji niebieskiego światła, które powoduje zmęczenie wzroku. Również w celu zmniejszenia zmęczenia zastosowano tu matowy panel, który nie odbija refleksów świetlnych, utrudniających koncentrację i zmniejszających widoczność.

W nowym modelu, oprócz trybu Paper, dostępne są inne tryby wyświetlania: sRGB, DICOM (do przeglądania obrazów medycznych) oraz Custom (w którym użytkownik może zdefiniować parametry, tak aby najlepiej odpowiadały jego preferencjom).

Inne cechy monitora:

FlexScan S1934 dostępny będzie niebawem w ofercie polskiego dystrybutora, firmy Alstor. Więcej informacji o monitorach EIZO znaleźć można na stronie: http://lorem.test

[1] Opcjonalna stopka zgodna jest z normą EPEAT Silver.