Camera Adventure Workshops są imprezą cykliczną, odbywającą się przy okazji dużych, spektakularnych fotograficznie i filmowo imprez, organizowanych w kraju. Organizatorzy – Jacek Bonecki i EIZO Polska zaoferują uczestnikom możliwość znalezienia się w miejscach niedostępnych dla przeciętnych „Kowalskich”.

CA_Banner_informacja-prasowa-(2015-06)

Camera Adventure Workshops to zupełnie nowa jakość wśród bogatej oferty warsztatów fotograficznych organizowanych w Polsce. Twarzą i współorganizatorem imprezy jest ceniony fotograf Jacek Bonecki, znany z niekonwencjonalnych pomysłów fotograficznych i filmowych. Uczestnikom warsztatów będzie starał się przekazać swoje doświadczenia, szczególnie w fotografowaniu i filmowaniu imprez sportowych.

Tegoroczny cykl rozpoczynamy się już w lipcu 2015 podczas regat Nord Cup w Gdańsku. Warsztaty będą wyjątkowe, ponieważ ich uczestnicy będą mieli jedyną okazję fotografowania regat z pokładów płynących w nim jachtów.

W ramach programu organizatorzy zapewniają część rozrywkową, podczas której będą prezentowane zdjęcia żeglarskie, część fotograficzną podczas regat, część szkoleniową z omówieniem wykonanych fotografii. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji monitory graficzne EIZO z serii ColorEdge, urządzenia pomiarowe i wzorniki Datacolor, zewnętrzne dyski G-Technology, jak również sprzęt fotograficzny firmy Olypmus.

Więcej informacji na temat plenerów znaleźć można na stronie: www.cameraadventure.pl

Jacek Bonecki – artysta fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Doskonale odnajduje się w różnych dziedzinach fotografii, takich jak fotografia podróżnicza, sportowa, reklamowa, motoryzacyjna, reportażowa. Jako fotograf wszechstronny posiada bogate portfolio zdjęć o zróżnicowanej tematyce. W swojej twórczości zaznacza wyraźnie własny punkt widzenia oraz charakterystyczny i niepowtarzalny styl fotografowania. Część swojej wiedzy, doświadczeń i niezwykłych zdjęć zawarł w swoich książkach wydanych pod patronatem National Geographic: „Fotograf w podróży” i „Przystanek Dakar”. www.bonecki.com

Partnerami pierwszego tegorocznego pleneru z serii Camera Aventure Workshops: są firmy EIZO, Datacolor, G-Technology, Olympus oraz organizator regat Nord Cup.

 

eizo data-3 G-Technology_logo_HD_RGB_max1-e1432289340360 logo_nordcup_solo_Small-e1432291223920 olympus