szkola-druku-medikon-800 (002)

W imieniu firmy Medikon Polska zapraszamy na bezpłatne szkolenia z druku fotograficznego i zarządzania barwą Szkoła Druku Medikon połączone z pokazem możliwości najnowszych drukarek fotograficznych EPSON i DNP, monitorów graficznych EIZO, rozwiązań do kalibracji X-Rite i Datacolor, skanerów do filmów Plustek, papierów fotograficznych do druku atramentowego SIHL MASTERCLASS, FOMEI Collection, FomeiJet i HARMAN by Hahnemühle oraz oświetlenia fotograficznego, studyjnego i plenerowego FOMEI.

Najbliższe edycje szkoleń odbędą się od 26 lutego do 8 marca 2016 w 5 miastach w Polsce.

Miejsce i czas szkoleń:

26 luty 2016 – Zawiercie, Skylight Studio, http://skylightstudio.com.pl
27 luty 2016 – Kraków, Studio Unique, http://studio-unique.pl
2 marca 2016 – Koszalin, Bałtycka Szkoła Fotografii, http://szkolafotografii.eu
3 marca 2016 – Sopot, Sopocka Szkoła Fotografii, http://szkolafotografii.pl
8 marca 2016 – Warszawa, Studio Medikon, http://medikon.pl

Podczas szkolenia w krakowskim Studio Unique będzie można testować lampy Fomei w trybie HSS, z krótkimi czasami do 1/8000s, umożliwiającym „zamrażanie” ruchu.

lampy-fomei-HSS (002)

Szkolenia odbywać się będą w godzinach 10:00-15:00.

Szkolenia są bezpłatne. Koszt uczestnictwa: 0 PLN.

Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniami i ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie:

Program warsztatów:

Część I

Szkoła Druku Medikon
Z
arządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy

10:00 – 13:00

Szkolenie poprowadzi Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska.

Przygotowanie cyfrowej ciemni – monitora, drukarki, papieru i oprogramowania – do pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą.

Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC.

Podczas szkolenia, entuzjaści fotografii oraz zawodowcy, pracujący na co dzień z odbitkami fotograficznymi w punktach druku, studiach i laboratoriach fotograficznych, będą mogli poznać najnowsze technologie uzyskiwania odbitek fotograficznych ze zdjęć cyfrowych, takie jak:

Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:

szkola-druku-medikon-02 (002)

Część II
Szkoła fotografii FOMEI

Światło w fotografii studyjnej i plenerowej

13:00 – 15:00

Szkolenie poprowadzi Łukasz Borowski z firmy Medikon Polska.

W tej części uczestnicy dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać oświetlenie studyjne, jak fotografować w plenerze bez dostępu do sieci energetycznej oraz poznają innowacyjne funkcje przyspieszające pracę.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z oświetleniem studyjnym zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących (błyskowe i światła ciągłego) oraz rozwiązaniami do fotografowania w plenerze.

Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:

 

Organizator:

Medikon Polska Sp. z o.o.

Medikon Polska Sp. z o.o. – dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, HARMAN by Hahnemühle i EPSON Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage i ONYX, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Eizo, Datacolor, X-Rite i Plustek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.

FOMEI to marka, która od ponad 25 lat dostarcza na rynku europejskim rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów hobbystów jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera, to również rozwiązania dla tych którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii oraz dla filmowców. Fomei zapewnia też swoim użytkownikom pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej liczące kilkaset produktów.

Łukasz Borowski

Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposażenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf , na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

Szymon Aksienionek

Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony grafik, fotograf i retuszer, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla drukujących fotografów i grafików. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.