EIZO wprowadza do sprzedaży nowy model przeznaczony do zastosowań typowo biurowych. FlexScan S1933 to unowocześniona konstrukcja, będąca kontynuacją linii o tradycyjnych proporcjach. Monitor ma 19” panel o naturalnej rozdzielczości 1280 x 1024. Przy jego projektowaniu duży nacisk położono na ergonomię i komfort pracy.

S1933 posiada matrycę wykonaną w technologii IPS, co gwarantuje szerokie kąty widzenia w obydwu płaszczyznach, dzięki czemu zminimalizowano przekłamania kolorów pojawiające się, gdy użytkownik patrzy na monitor z boku. Do podświetlenia matrycy wykorzystano diody LED, które nie zawierają rtęci i charakteryzują się niskim poborem energii – podczas pracy monitor pobiera około 12W, a w trybie uśpienia zaledwie 0.5W.

Monitor jest „przyjazny dla oczu” – funkcja o nazwie Auto EcoView w sposób automatyczny reguluje jasność, a tryb Paper zmniejsza temperaturę kolorów, aby zminimalizować emisję światła niebieskiego, które jest męczące dla oczu. Dzięki matowemu panelowi użytkownicy unikną drażniących refleksów odbijanego światła.

Jak wszystkie modele z serii FlexScan, S1933 ma kilka zdefiniowanych trybów pracy, włączając tryb sRGB czy Custom (parametry w tym trybie są regulowane przez użytkownika). Użytkownik może przełączać się pomiędzy poszczególnymi trybami pracy wykorzystując menu ekranowe. Możliwe jest również przełączanie się pomiędzy trybami w sposób automatyczny. W tym celu konieczna jest instalacja dołączonego oprogramowania ScreenManager Pro for LCD – z jego pomocą możliwe jest przypisanie określonych trybów do odpowiednich aplikacji. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 8, 7 i Vista.

Ergonomiczna stopka umożliwia ustawienie monitora w najbardziej naturalnej i komfortowej dla użytkownika pozycji. Między innymi można regulować wysokość ekranu w zakresie 100 mm, odchylać go w pionie w zakresie 30,
a w poziomie 70. Możliwa jest również praca w pozycji portretowej.

FlexScan S1933 spełnia najbardziej restrykcyjne międzynarodowe standardy w zakresie poboru energii, ekologii i ergonomii, takie jak EPA Energy Star 6.0, EPEAT Gold czy TCO Certified Displays.

Urządzenie posiada 5-letnią gwarancję obejmującą wszystkie elementy. W Polsce dystrybutor oferuje dodatkowo obsługę serwisową realizowaną w systemie door-to-door.

Pozostałe funkcje: