W ofercie EIZO pojawił się multidotykowy model przeznaczony do wykorzystania w charakterze klinicznego monitora poglądowego. MS235WT to drugi model dotykowy w serii RadiForce MX. Został zaprojektowany z myślą o placówkach medycznych, w których nie korzysta się już z klisz i potrzebne jest rozwiązanie umożliwiające zarówno wyświetlanie elektronicznych danych pacjenta, jak i obrazów medycznych w standardzie DICOM.

MS235WT_pressimage_en

Posługiwanie się nowym monitorem jest intuicyjne i ułatwia pracę. Obsługa wielodotykowości umożliwia korzystanie z powszechnie wykorzystywanych gestów, takich jak  naciskanie, chwytanie, przesuwanie, obracanie obiektów czy skrolowanie obrazu do obsługi stacji medycznej, bez użycia standardowej myszki i klawiatury. Interfejs wielodotykowy obsługiwany jest przez Windows 7 i 8 oraz współpracuje z wciąż rosnącą liczbą aplikacji multidotykowych, kompatybilnych z tymi systemami operacyjnymi.

RadiForce MS235WT z perfekcyjnie płaską powierzchnią, pozwala na  wykonywanie czynności za pomocą dotknięć, nawet przy samym brzegu czy w rogu ekranu. Gładka powierzchnia umożliwia łatwe czyszczenie kurzu czy odcisków palców z ekranu monitora.

W modelu RadiForce MS235WT zastosowano podstawkę typu „LaidBack”, która umożliwia pochylenie modelu do tyłu, co jest idealne w przypadku korzystania z rysika. Wykorzystując energooszczędne podświetlenie LED, monitor może pracować z dużą jasnością, przy jednoczesnym niskim poborze prądu. MS235WT spełnia najwyższe standardy medyczne oraz bezpieczeństwa, zapewniając użytkownikom całkowitą pewność przy instalacjach w klinikach i szpitalach.

Nowy model został zaprezentowany podczas targów ECR we Wiedniu, które odbyły się w marcu. W Polsce pojawi się już pod koniec maja. Jego cena nie jest jeszcze znana.