Niebawem na rynku pojawi się pierwszy monitor z limitowanej serii FORIS NOVA. Model o rozdzielczości 4K i ekranie wielkości 21.6” dedykowany jest dla miłośników domowej rozrywki, z przeznaczeniem do gier, filmów i multimediów 4K przygotowanych w formacie HDR. FORIS NOVA zostanie wyprodukowany w zaledwie 500 egzemplarzach, więc dostępność tego modelu będzie mocno ograniczona.

Ten unikalny monitor z panelem OLED (organic light-emitting diodes) o przekątnej 21.6”, umożliwia precyzyjne sterowanie podświetleniem każdego piksela. Niesamowity kontrast 1.000.000:1 sprawia, że wyświetlane czernie są głębokie, a nawet subtelne rozświetlenia i cienie wybijają się spośród tła, co nie jest zazwyczaj dostrzegalne w konwencjonalnych monitorach. Co więcej, monitor wyświetla obrazy
w standardzie HDR10 i HLG (hybrid log-gamma).

Standard HDR (High Dynamic Range) to rozpiętość tonalna o zakresie zbliżonym do postrzegania kolorów i światła przez ludzkie oko. Monitor z technologią HDR potrafi wiernie odtwarzać zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary obrazu, nie pogarszając jakości jednych na rzecz drugich. Te cechy, a dodatkowo możliwość wyświetlania ponad miliarda odcieni i 80% kolorów standardu BT.2020 sprawiają, że użytkownicy mogą dosłownie zagłębić się w wyjątkowym, fascynującym świecie multimediów.

Niezwykle krótki czas reakcji matrycy – poniżej 0.04 ms zapewni niezwykłe doznania graczom – grając na pełnym ekranie  4K/60p lub full HD (1920 x 1080), input lag nie przekracza 1.67 ms. Kompaktowa konstrukcja z 21.6” ekranem świetnie sprawdzi się w domowym zaciszu, pozwalając na relaks w komfortowych warunkach, jakie dają wysokiej jakości materiały. Estetyczna ramka z aluminiowego odlewu chroni ultracienki panel OLED. Szaro-grafitowa kolorystyka sprawdzi się doskonale w każdym wnętrzu.

Dodatkowe cechy:

Dostępność

Modele FORIS NOVA znajdą się niebawem w Europie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii. Dostępność różni się w zależności od kraju.

Informacje o produkcie

Więcej informacji na temat produktów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl