EIZO wprowadza do sprzedaży FlexScan EV2760, 27-calowy bezramkowy monitor w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440), przeznaczony do zastosowań biurowych. EV2760 poprawia wydajność pracy, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko naturalne.

FlexScan EV2760 wyposażono w 27-calowy panel LCD w natywnej rozdzielczości 2560 x 1440. Wykorzystuje on technologię IPS (in-plane switching) z podświetleniem LED i szerokimi kątami widzenia (178°). Typowy poziom jasności wynosi 350 cd/m2, a typowy kontrast 1000:1.

Nowa ergonomiczna stopka umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie 169 mm, co pozwala ustawić pod monitorem laptop, tworząc praktyczną konfigurację dwuekranową. Ponadto monitor można odchylić o 5° w dół i o 35° w górę, obrócić o 344° i ustawić w pozycji portretowej (90° w prawo i w lewo).

EV2760 ma dwa złącza wejściowe DisplayPort oraz po jednym złączu HDMI i DVI-D. Tryb Picture-by-Picture daje możliwość jednoczesnego wyświetlania obrazu z dwóch komputerów, ułatwiając dzielenie się pomysłami na kilkuosobowych spotkaniach.

Aż cztery złącza USB 3.1 typu A kompensują niewielką liczbę
portów USB oferowanych przez większość laptopów, umożliwiając podłączenie
urządzeń peryferyjnych (myszka, klawiatura, słuchawki) bezpośrednio do
monitora.

Najnowsza wersja autorskiego oprogramowania EIZO Screen InStyle pozwala zachować preferencje dotyczące ustawień ekranu i automatycznie zastosować je na podłączonym monitorze. Funkcja ta przydaje się zwłaszcza w biurach stosujących hot-desking i środowiskach, gdzie z jednego urządzenia korzysta wiele osób.

W trosce o środowisko naturalne EIZO zadbało o to, by plastikowy korpus monitora nie zawierał opóźniacza palenia (substancji zmniejszającej palność) – dzięki temu produkt jest dużo prostszy w recyklingu. Ponadto EIZO transportuje swoje monitory w opakowaniach nadających się do ponownego przetwarzania. EV2760 ma też certyfikaty zrównoważonego rozwoju takie jak TCO Certified Generation 8, EPEAT oraz EnergyStar.

EV2760 wykorzystuje autorskie technologie EIZO EcoView, które ograniczają pobór mocy bez żadnego wysiłku ze strony użytkownika. Typowe zużycie energii udało się zmniejszyć do zaledwie 16 W – nawet o 50% w porównaniu do monitora wyświetlającego obraz na maksymalnym poziomie jasności.

Inne cechy

Dostępność

Sprzedaż monitora FlexScan EV2760 rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Informacje o produkcie

FlexScan EV2760