EIZO wprowadziło do swojej oferty DuraVision FDF2711W-IP, 27” monitor z wbudowanym dekoderem IP.

W nowym urządzeniu wykorzystano opracowaną przez EIZO platformę dekodującą 2. generacji. Model ten uzupełni linię rozwiązań IP, w skład której wchodzą 23” i 46” monitory IP (1. generacji) oraz zewnętrzny konwerter (2. generacji). W chwili obecnej producent może zaproponować klientom z rynku monitoringu wizyjnego bardziej zróżnicowaną ofertę.

Monitor DuraVision FDF2711W-IP można podłączyć bezpośrednio do kamery IP lub switcha i wyświetlać strumienie video dostarczane za pośrednictwem sieci. Do pracy nie jest wymagany komputer, oprogramowanie czy dodatkowe oprzyrządowanie, przez co instalacja jest uproszczona i skrócona, a w efekcie obniżone zostają koszty pracy. Sprawia to również, że ograniczona jest ilość punktów podatnych na awarię i problemów typowych dla konwencjonalnych konfiguracji poprzez znaczne ograniczenie sprzętu koniecznego do zarządzania wrażliwymi danymi, jakimi są pliki video.

W nowym modelu zastosowano autorską platformę dekodującą IP 2. generacji, umożliwiającą obsługę kodeków H.265 (HEVC), H.264 i MJPEG i dekodowanie w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie obsługuje wysokie częstotliwości (HFR), nawet przy strumieniach video o wysokiej rozdzielczości na kilku kanałach. Na przykład, na monitorze może być wyświetlanych jednocześnie aż 16 strumieni Full HD (1920 x 1080) z częstotliwością 20 fps (klatek na sekundę).

Do monitora DuraVision FDF2711W-IP może być podpiętych maksymalnie 48 kamer IP obsługujących protokoły ONVIF Profile S, Axis VAPIX, Panasonic czy RTSP.

Dzięki przyjaznemu interfejsowi, użytkownicy mogą łatwo dostosować do swoich preferencji układ poszczególnych strumieni video, wyświetlając do 32 jednocześnie. Dodatkowo monitor posiada wyjście HDMI, umożliwiające podpięcie drugiego monitora z ekranem o rozdzielczości Full HD. Zestawienie środowiska dwumonitorowego zwiększa możliwości zarządzania strumieniami video pochodzącymi z jednej sieci.

Przy ustawieniu, w którym obrazy zmieniają się sekwencyjnie, użytkownicy mogą wybrać obraz, który będzie wyświetlany na stałe, nawet po odświeżeniu strony. Dzięki temu operator może mieć stały nadzór nad jednym istotnym punktem, jednocześnie kontrolując kilka innych obszarów. Dodatkowo użytkownicy mogą zastosować statyczne maski chroniące prywatność bezpośrednio do obrazu wyświetlanego na monitorze, bez ingerowania w strumień źródłowy. To sprawia, że operatorzy mogą skutecznie monitorować aktywność, zachowując zasady i reguły prywatności, a oryginalne dane będą bezpiecznie przechowywane w osobnym miejscu.

Dział EIZO zajmujący się rozwojem produktów prowadzi stałe prace nad udoskonalaniem narzędzi i funkcji swoich rozwiązań dekodujących i dostarcza je użytkownikom w postaci aktualizacji oprogramowania firmware. Użytkownicy mogą również zamówić Licencję Enterprise oferującą dodatkowe narzędzia, takie jak obsługa protokołu LDAP, aby  lepiej dostosować środowisko do wymagań aplikacji. Enterprise License jest dostępna dla modelu DuraVision FDF2711W-IP, jak również wolnostojącego dekodera IP EIZO DuraVision DX0211-IP.

EIZO współpracuje z liderami branży monitoringu wizyjnego, tak by zapewnić kompatybilność i obsługę funkcji oferowanych przez różne systemy VMS (video management system). Powiadomienia o zdarzeniach i alarmach mogą być przesyłane przez system VMS do monitora IP, na którego ekranie będą wyświetlane instrukcje postępowania wymaganego w wypadku wystąpienia określonego zdarzenia (na przykład automatyczne wyświetlanie określonego układu okien w przypadku, gdy wykryte zostanie wejście).

Dodatkowe funkcjonalności:

Dostępność

DuraVision FDF2711W-IP jest już dostępny u dystrybutora EIZO, można również zamawiać Enterprise License. Dostępność różni się w zależności od kraju.