Firma EIZO wprowadza do sprzedaży nowy monitor FlexScan EV3285, będący następcą modelu EV3237. Wyposażono go w ekran LCD o przekątnej 31,5” i rozdzielczości 4K, wyjątkowo cienkie ramki oraz złącze USB, dlatego doskonale nadaje się do pomieszczeń biurowych i kontrolnych.

FlexScan EV3285 to monitor z dużym, 31,5-calowym ekranem w rozdzielczości 4K UHD (Ultra-High-Definition, 3840 x 2160). Jego obszerna przestrzeń robocza umożliwia wyświetlanie kilku programów jednocześnie, a rozdzielczość 140 dpi zapewnia wspaniałą ostrość i czytelność zarówno tekstu, jak i obrazu.

EV3285 jest następcą modelu EV3237, wzbogaconym o wiele nowych i udoskonalonych funkcji. Biegnąca wokół niego ramka jest praktycznie niewidoczna, dlatego świetnie sprawdza się w konfiguracjach wielomonitorowych, wymagających ciągłego przenoszenia wzroku między ekranami. Ponieważ monitor dostępny jest w dwóch wersjach (z białą obudową i białymi kablami lub czarną obudową i czarnymi kablami), z łatwością można wpasować go w stylistykę każdego biura. Specjalna ergonomiczna stopka zajmuje jeszcze mniej miejsca na biurku i umożliwia regulację wysokości ekranu w zakresie 195 mm oraz obrót o 344 stopni. Do zestawu dołączono także uchwyt i osłonę na kable, dzięki którym można wygodnie poprowadzić i schować wszystkie przewody z tyłu monitora. Opcjonalny stelaż PCSK-03 pozwala natomiast zamocować komputer typu thin client lub mini PC na tylnej części stopki, tak aby nie zajmował cennego miejsca na biurku.

EV3285 ma dwa złącza HDMI, jedno złącze DisplayPort i jeden port USB C, dlatego bez problemu da się go podłączyć do każdego komputera. Dzięki trybom pracy Picture-by-Picture (PbyP) i Picture-in-Picture (PinP) na ekranie monitora można wyświetlać obraz z kilku źródeł sygnału jednocześnie. W trybie PbyP ekran dzieli się na dwie lub cztery części, z których każda wyświetla inne źródło sygnału lub program. Z kolei w trybie PinP oprócz głównego obrazu w rogu ekranu widoczne jest małe okienko z drugim źródłem sygnału.

Dzięki obecności gniazda USB C wystarczy jeden kabel, aby przesyłać sygnały audio i wideo oraz transferować dane z prędkością aż do 5 GB/s. FlexScan EV3285 potrafi także ładować laptopa lub inne urządzenie z mocą do 60 W, i to za pomocą tego samego kabla – nie potrzeba więc osobnych przewodów zasilających. Czytelność wyświetlanych obrazów, szeroki wybór złączy sygnałowych i cienkie ramki sprawiają, że monitor doskonale nadaje się do pracy w pomieszczeniach biurowych i kontrolnych, w dealing roomach oraz do zastosowań CAD.

FlexScan EV3285 współpracuje z autorskim oprogramowaniem EIZO o nazwie Screen InStyle, za pomocą którego można m.in. przypisywać tryby pracy do poszczególnych programów, regulować funkcję Circadian Dimming (zmiany temperatury barwowej ekranu w ciągu dnia) oraz konfigurować ustawienia zasilania dla jednego lub wielu monitorów. Screen InStyle ma również skróty klawiszowe do swobodnego przełączania się między różnymi źródłami sygnału, będące alternatywą dla przycisków znajdujących się z przodu obudowy monitora.

Korzystając z serwerowej aplikacji Screen InStyle, administratorzy mogą monitorować i zmieniać ustawienia wszystkich monitorów FlexScan EV3285 podłączonych do sieci. Przydaje się to zwłaszcza w firmach, które chcą mieć pełną kontrolę nad monitorami i ich ustawieniami energooszczędnymi.

Dodatkowe funkcje

Informacje o produkcie

FlexScan EV3285

Dostępność

Sprzedaż monitora FlexScan EV3285 rozpocznie się w sierpniu 2018 roku. Data dostępności może być inna w zależności od kraju – w razie wątpliwości skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem EIZO.

* DICOM (ang. Digital Imaging and Communications in Medicine – obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie) to międzynarodowy standard ustanowiony przez Amerykańskie Kolegium Radiologii (ACR) oraz Narodowe Stowarzyszenie Producentów Aparatury Elektrycznej (NEMA). Ma na celu ujednolicenie obrazów medycznych i sprzętu do obrazowania. Ustandaryzowane wyświetlanie obrazów w skali szarości zastało określone w części 14 dokumentu (tzw. DICOM Part 14).

**Luminancja otoczenia: powyżej 500 luksów (typowe środowisko biurowe), odległość patrzenia na monitor: co najmniej 35 cm.