EIZO wprowadza do oferty swój pierwszy monitor z ultraszerokim, zakrzywionym ekranem o przekątnej 37.5”. FlexScan EV3895 zaprojektowano z myślą o profesjonalistach pracujących na salach operacji finansowych i menedżerach potrzebujących szybkiego dostępu do informacji pochodzących z różnych źródeł. Monitor sprawdzi się też w warunkach pracy zdalnej.

Rozdzielczość ultrawide 3840 x 1600 (UWQHD+) oznacza prawie trzykrotną ilość pikseli w porównaniu do popularnego standardu Full HD. Użytkownicy mają do dyspozycji obszerną przestrzeń, na której można z łatwością rozmieścić okna kilku aplikacji. Im bliżej dużego monitora siedzi użytkownik, tym większy jest dystans od jego bocznych krawędzi. Dzięki zakrzywieniu ekranu, krawędzie FlexScan EV3895 są w zasadzie w takiej samej odległości od oczu, jak środkowa część, sprawiając że obraz w każdym miejscu jest tak samo czytelny.

FlexScan EV3895 odpowiada potrzebom przedsiębiorstw i profesjonalistów, którzy wymagają gotowych do użycia rozwiązań ułatwiających wykonywanie jednocześnie kilku zadań czy przełączanie się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami. Funkcja Picture-by-Picture (PbyP) pozwala wyświetlać obrazy z trzech różnych źródeł jednocześnie, oszczędzając czas oraz ułatwiając przełączanie pomiędzy źródłami przy obsłudze więcej niż jednego komputera. Co więcej, użytkownicy mają do wyboru sześć predefiniowanych szablonów z układem okien i mogą wybrać ten, który najlepiej odpowiada charakterowi ich pracy. Zintegrowana funkcja wyboru USB pozwala użytkownikom korzystać z jednej myszy i klawiatury do obsługi wszystkich okien funkcji PbyP, eliminując potrzebę instalowania dodatkowych peryferiów, które zajmują niepotrzebnie przestrzeń na biurku.

Monitor ma wejście typu USB-C, które upraszcza jego podłączenie. Ten interfejs transmituje sygnał video, audio, USB, a nawet umożliwia podłączenie do sieci za pomocą jednego kabla. Co więcej, złącze USB-C tego monitora dostarcza energię o mocy 85W, pozwalając efektywnie ładować laptopy, a nawet małe stacje robocze. Dodatkowo monitor wyposażono w złącze DisplayPort i dwa porty HDMI.

FlexScan EV3895 ma bezramkową konstrukcję, która sprawdzi się w każdym środowisku pracy. Oprócz standardowej czarnej obudowy, dostępna jest wersja biała, która sprawia, że monitor wpisuje się świetnie w przestrzeń roboczą nowoczesnych biur, która wydaje się czystsza i przestronniejsza. Kable dostarczane są w kolorze odpowiadającym kolorowi obudowy. Stopka monitora ma specjalną klapkę, która służy lepszej organizacji kabli i w efekcie utrzymaniu porządku na biurku.

W monitorze zastosowano autorskie technologie EIZO EcoView, które nie tylko pozwalają ograniczyć o 40% pobór prądu, ale również zapewniają najwyższy komfort pracy. Nowy model ma liczne certyfikaty zgodności z najwyższymi standardami takimi jak TCO Certified Generation 8, EPEAT czy EnergyStar. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu EIZO przyłączyło się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ, dlatego monitor zaprojektowano i wyprodukowano z troską o środowisko i z myślą o podniesieniu produktywności.

Dodatkowe cechy

Sprzedaż modelu FlexScan EV3895 rozpocznie się późną jesienią. Nie znana jest jeszcze cena tego monitora.