Tokina oraz fotowarsztaty.com zapraszają w weekend 24-27 października na niepowtarzalny plener fotograficzny na Kresy, do Kamieńca Podolskiego i Chocimia.

Kamieniec Podolski, legendarna i niezdobyta twierdza. Obowiązkowe miejsce dla każdego miłośnika historii Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Widok jest oszałamiający – forteca robi ogromne wrażenie. Dalej Chocim, inna słynna twierdza nad Dniestrem, oraz sam kanion Dniestru zaliczany do „Siedmiu Cudów” Ukrainy. To, i wiele więcej na fotowyprawie w serce ukraińskiego Podola, śladami twierdz Rzeczypospolitej, stepów szerokich oraz pięknych krajobrazów.

Najważniejszym obiektem i magnesem który przyciąga do Kamieńca Podolskiego jest ogromna twierdza. Zapisała się wielokrotnie na kartach historii i chyba każdy Polak o niej słyszał. Najsłynniejsza polska twierdza, uwieczniona w “Trylogii” Henryka Sienkiewicza, najpotężniejsza warownia Rzeczpospolitej na kresach wschodnich, która w ciągu 200 lat oparła się 40 najazdom tureckim. Tych murów dotykał Wołodyjowski! Będzie to główny – choć oczywiście niejedyny – cel fotograficzny w Kamieńcu Podolskim. Odwiedzimy także katedrę rzymskokatolicką z przylegającym doń minaretem (!) z figurą Matki Bożej na szczycie (!!!), jedyny taki obiekt na świecie. Nie zabraknie cerkwi i kościołów, urokliwych uliczek i kamienic starego Kamieńca Podolskiego oraz otaczającego zamek, jaru rzeki Smotrycz. W planach oczywiście wizyta na kamienieckim bazarze, aby skosztować street photo w egzotycznych dla wielu okolicznościach.

Widząc twierdzę w Chocimiu, będziemy zachwyceni majestatycznym widokiem, mając jak na dłoni przed sobą dachy zamkowych baszt. Przedziwne umocnienia ziemne, które pofałdowały i tak nierówny teren, pamiętają natarcie Jana Sobieskiego, który na czele pancernej husarii rzucił się na tureckiego wroga. Mury o grubości 5-6 metrów od strony rzeki sięgają prawie 40 metrów wysokości.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.

Termin: 24-27 października 2019
Cena: 1270 zł

Cena obejmuje:

Więcej informacji:
https://fotowarsztaty.com/

https://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/ukraina/tych-murow-dotykal-wolodyjowski-fotowyprawa-na-podole-do-kamienca-podolskiego-i-chocimia/

Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.