W ubiegłym roku EIZO nawiązało współpracę z producentem legendarnych na rynku fotograficznym aparatów Hassleblad. W ramach współpracy technologicznej, w najnowszej wersji oprogramowania do przetwarzania obrazu Hasselblad Phocus 2.8 zintegrowany został pakiet software development kit (SDK) dla monitorów EIZO serii ColorEdge.

Phocus 2.8 aktywuje wbudowany w wybranych monitorach serii ColorEdge czujnik. Dzięki temu, fotografowie używający aparatów Hasselblad i monitorów ColorEdge mogą oglądać i edytować fotografie, jak również kalibrować swoje monitory, używając jednego oprogramowania, bez konieczności wykorzystywania zewnętrznego urządzenia kalibrującego.

“Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że Hasselblad wykorzystał możliwości autokalibracji, jakimi dysponują nasze monitory z serii ColorEdge, a jednocześnie że możemy zaoferować fotografom uproszczenie ich workflow – od naciśnięcia spustu migawki do wyświetlenia zdjęcia,” podkreśla Lucas Zastrow, Product Manager, Display Solutions w EIZO. “Dostarczenie naszego własnego pakietu SDK pomaga producentom takim, jak Hasselblad połączyć płynnie funkcjonalność ich oprogramowania z naszymi monitorami, pozwalając klientom pracować łatwiej i mądrzej.”

Ove Bengtson, Hasselblad Product Manager komentuje: “W Hasselblad kontynuujemy prace rozwojowe i dopracowujemy nie tylko nasze systemy aparatów fotograficznych, ale również oprogramowanie do przetwarzania obrazu Phocus, ma to na celu dostarczenie profesjonalnym fotografom najlepszych z możliwych narzędzi, które są dobrze przemyślane, intuicyjne, szybkie i zintegrowane z systemem workflow. Pomyślna współpraca z EIZO daje użytkownikom Phocus możliwość, po wykonaniu zaledwie kilku klików, wygodnej kalibracji monitora ColorEdge w obrębie samego oprogramowania Phocus, zapewniając doskonałą zgodność kolorystyczną, na jaką zasługują pliki RAW wykonane aparatami Hasselblad.”

Po raz pierwszy działanie nowego oprogramowania będzie można zobaczyć już od jutra podczas targów  CP+ Camera and Photo Imaging Show w japońskiej Yokohamie (stoisko Hasselblad G-11, stoisko EIZO G-10).

Więcej informacji na temat oprogramowania Phocus znaleźć można na stronie producenta. W tym samym miejscu można je również pobrać.