Zapraszamy na szkolenie z profesjonalnego retuszu, które poprowadzi Tomasz Pluszczyk. Szkolenie odbędzie się w warszawskiej Galerii EIZO 11 października.

Uwaga! Na 10 października brak wolnych miejsc. Zapraszamy 11 października.

2012Podstawą w high end retouchingu jest zachowanie maksymalnej jakości zdjęć – większość osób kupuje drogi sprzęt fotograficzny, a później niszczy fotografie podczas obróbki, np. usuwając skazy ze skóry stemplem, rozmywając cerę, psując kolory standardowymi metodami podnoszenia kontrastu itd. Zdjęcie znacznie traci na jakości przez to, że nie zostało umiejętnie wyretuszowane. W high end retouchingu chodzi właśnie o obróbkę, z zachowaniem jak najlepszej jakości.

Niezależnie od doświadczenia uczestników, to szkolenie z pewnością dostarczy wielu cennych informacji, ponieważ profesjonalna obróbka zdjęć bardzo różni się od amatorskiej. W szkoleniu znajdą coś dla siebie zarówno osoby zupełnie początkujące (wystarczy znać interfejs programu), jak i te, które obrabiają zdjęcia od lat. Standardowe metody retuszu są kiepskie i podczas porządnej obróbki nie ma na nie miejsca.

Omówione zostaną także sprawy związane z przygotowaniem pomieszczenia do retuszu (to BARDZO istotny aspekt, a zazwyczaj pomijany).

Każdy uczestnik otrzyma filmy, notatki, grafiki, a także akcje do Photoshopa, które zautomatyzują wszystko to, co najtrudniejsze.

Podczas kursu wykorzystywana jest najnowsza wersja programu Photoshop, czyli CC (następca CS6); obróbka wygląda tak samo także na starszych wersjach programu – od CS3 wzwyż.

Organizowane w sierpniu podobne szkolenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Stąd decyzja, żeby powtórzyć je 10 października (a także 11 października, jeśli ponownie zbierze się aż tak dużo chętnych.

Planowane są również szkolenia w kilku innych miastach: w Krakowie (8 października), Kielcach (9 października), Wrocławiu (24 października) oraz w Poznaniu (25 października). Ze względu na późniejszą nieobecność prowadzącego, są to ostatnie terminy dostępne w tym roku.

Podczas szkolenia nauczysz się:

Poznasz też odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

Na szkoleniu dowiesz się też, czego NIE robić i nie używać podczas obróbki zdjęć.

Sprawy organizacyjne

Koszt szkolenia to 350 zł/os.

Start o godzinie 10.00. Samo szkolenie trwa ok. 5 godzin (w tym krótkie przerwy),  jednak będzie też dodatkowy czas na indywidualne rozmowy po zakończeniu (oraz podczas przerw). Tak więc w sumie warto sobie zarezerwować ok. 6 godzin.

Szczegóły dotyczące szkolenia i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj: http://tomaszpluszczyk.pl/szkolenia-z-obrobki-zdjec

O prowadzącym

Tomasz Pluszczyk zajmuje się zarówno fotografowaniem, jak i retuszem. Jego portfolio znajdziecie tutaj, a na jego blogu poczytacie o kulisach sesji zdjęciowych, a także o tym jak oświetlać plan zdjęciowy. Są też wskazówki dotyczące sprzętu do fotografowania, do retuszu i wiele innych informacji.