EIZO Polska wraz z Partnerami zaprasza na 3-dniowe górskie warsztaty fotograficzne z fotografem i podróżnikiem, Marcinem Dobasem. Czego możecie się spodziewać? Ogromnej dawki wiedzy przekazanej przez 7 specjalistów w czasie 11 bloków teoretycznych i praktycznych!

Warsztaty ukierunkowane są na fotografię podróżniczą, krajobrazową czy szeroko pojętą fotografię plenerową. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak przygotować się do wyjazdu, na którym planują robić zdjęcia. Na co zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie, jak i po powrocie tak, by uzyskać jak najlepsze efekty pracy. Podpowiemy co zabrać i jakie akcesoria przydatne są fotografowi w podróży.

Tematyka warsztatów wybiega jednak daleko poza tematy ściśle związane z fotografią podróżniczą. Postaramy się przekazać kompleksową wiedzę o: filtrach, lampach błyskowych, kalibracji monitora czy post-processingu. To spora dawka praktycznych umiejętności możliwych do wykorzystania choćby przez fotografów przyrodniczych, ślubnych czy sportowych. Nie ma znaczenia, czy używamy lampy błyskowej, by doświetlić fokę czy człowieka. Podobnie wiedza o kalibracji monitorów i post-porcessingu przydatna jest każdemu fotografowi. Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, kiedy to w terenie, pod okiem prowadzącego będzie można przetestować zdobytą wcześniej wiedzę. Do współpracy zaproszeni zostali specjaliści z poszczególnych dziedzin oraz firmy, które  udostępnią uczestnikom warsztatów sprzęt fotograficzny do testów. Zajęcia prowadzić będzie Marcin Dobas.

Kirkjufellsfoss waterfall and Kirkjufell mountain, Iceland
Kirkjufellsfoss waterfall and Kirkjufell mountain, Iceland
Autumn reflections on the lake Lej da Staz, Engadine Saint Moritz, Switzerland
Autumn reflections on the lake Lej da Staz, Engadine Saint Moritz, Switzerland

Dla kogo?

Jeżeli kiedykolwiek nie byłeś zadowolony ze swoich zdjęć, chcesz poszerzyć warsztat i zdobyć wiedzę z różnych dziedzin fotografii podróżniczej – te warsztaty przeznaczone są dla Ciebie! Pamiętaj jednak, że warsztaty nie uczą podstaw fotografii, aby w pełni z nich skorzystać niezbędne jest pewne doświadczenie fotograficzne, podstawowa wiedza teoretyczna i dobra znajomość własnego sprzętu.
Nasze warsztaty to propozycja dla ludzi kochających fotografię, niewyobrażających sobie podróży bez aparatu – niezależnie od ich wieku oraz marki i modelu posiadanego sprzętu.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim to niezapomniany weekend z aparatem w ręku, w pięknym miejscu, pośród ludzi o podobnych zainteresowaniach. To okazja do rozmów, wymiany doświadczenia i poszerzenia wiedzy.
Prowadzący przekażą kompleksową wiedzę: od wyboru i pakowania sprzętu fotograficznego w podróż, poprzez używanie zewnętrznych źródeł światła, filtrów, aż po zaawansowane techniki obróbki, katalogowania oraz wydruku zdjęć.

 Gdzie i kiedy?

Tej jesieni do wyboru są trzy atrakcyjne fotograficznie miejsca:
•    21-23 sierpnia – Hala Szrenicka, Karkonosze
•    25 – 27 września – Szczegóły wkrótce
•    16 – 18 października – Szczegóły wkrótce

Zapisy: http://wyprawyfoto.com.pl

 

 

 

 

 

 

Partnerzy: Partnerzy