W ubiegłą sobotę zakończyły się kolejne targi sprzętu fotograficznego i wideo – Film Video Foto w Łodzi. Najstarsi bywalcy targów nie pamiętają takiej zimy i takich mrozów – mimo to, zwiedzający dopisali.

_FVF010Zimy przestraszyli się natomiast giganci rynku fotograficznego – oprócz SONY nie wystawiał się praktycznie żaden „duży” producent. Nie zawiedli natomiast stali uczestnicy, wśród nich nasi Partnerzy – zarówno handlowi, jak i medialni czy technologiczni. Nasze monitory można było zobaczyć na ekspozycji firm takich, jak BEiKS, HyperCube, KSK, Medikon, RCS, jak również na stoisku ComputerArts, Digital Foto Video, Epson, EduWeb, Magix, Pinnacle i innych.

Miłą pamiątkę z targów stanowi wyróżnienie w konkursie o medal targów – w kategorii FOTO otrzymał je zestaw, w którego skład wchodzi monitor EIZO FORIS FS2333 z kalibratorem EasyPIX. Na naszym stoisku monitory te można było zobaczyć w tzw. „kąciku dla graczy”.

Niezaprzeczalną ozdobą naszego stoiska były dwie piękne dziewczyny – Natalia i Monika, pozujące cierpliwie do zdjęć, przy wtórze komentarzy Jacka Boneckiego, który z właściwą sobie lekkością i dowcipem opowiadał o różnych aspektach fotografii studyjnej. Wbrew krytycznym opiniom niektórych osób, naszym zamiarem nie było epatowanie nagością i kobiecością, lecz protest przeciwko zimie i zimnu – które dopiekły nam wszystkim tego roku. Słoneczna plaża EIZO dla wielu z odwiedzających była miłą odskocznią od wszechobecnej szarości. Między „wejściami” Jacek podpisywał swoją książkę „Fotograf w podróży”, w której powstaniu swój minimalny udział miało również EIZO Polska.

_FVF008Na stoisku, zgodnie z obietnicą, można było zobaczyć pełną gamę monitorów ColorEdge oraz modele FlexScan dedykowane do zastosowań w fotografii. Swoją polską premierę miał model ColorEdge CX270 – powłoka retardacyjna zapobiegająca tzw. „srebrzeniu”, wysuwany czujnik utrzymujący parametry monitora na poziomie ostatniej kalibracji, LEDowa matryca z układem DUE zachwycały naszych gości. Fachowymi radami służyli nasi Partnerzy z firm Generacja, Mastiff i PJS.

Dziękujemy firmie XNOTE, która dostarczyła na nasze stoisko superwydajne notebooki – zapewniając nam komfortową pracę w czasie trwania targów. Natomiast dzięki firmie AKRacing osoby odwiedzające nasze stoisko mogły zająć wygodną pozycję w specjalistycznych fotelach, przy stanowisku graficznym i multimedialnym.

 

Dziękujemy tym z Państwa, którzy poświęcili swój czas i odwiedzili nasze stoisko – oczywiście zapraszamy za rok!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej i zdjęć  z targów: