Będąc Partnerem Kolekcji TEN Fotolii, gorąco zachęcamy do skorzystania z walorów edukacyjnych, jakie oferuje ten projekt. Ideą jest udostępnienie użytkownikom plików PSD autostwa wybitnych grafików, tak aby mogli oni zapoznać się z ich techniką i wykorzystywanymi narzędziami. Bohaterem edycji kwietniowej jest japoński artysta Marumiyan.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją prasową:

Wizualna symfonia z Kraju Kwitnącej Wiśni – Fotolia przedstawia czwarty projekt TEN

Czwartym artystą, który zaprezentuje swoją pracę w ramach projektu TEN by Fotolia będzie Marumiyan z Japonii. Plik PSD z jego projektem będzie dostępny do darmowego pobrania od środy 10 kwietnia, przez kolejne 24 godziny.

Fotolia_Marumiyan_ONDrugi Sezon Kolekcji TEN Fotolii zabiera użytkowników internetu w wirtualną podróż dookoła świata, w której przewodnikami są światowej klasy artyści. Co miesiąc, przez cały rok, jeden artysta będzie prezentował swoją kreatywność i umiejętności. Tym razem pracę pod angielskim tytułem ON przedstawi japoński twórca Marumiyan. Pliki PSD z pracami pierwszych trzech artystów – Gustavo Brigante, Soonguy Gwona i Adhemasa Batisty zostały pobrane ponad 75 tys. razy.

Muzyka jest jego muzą

Marumiyan czerpie inspirację z muzyki: Uwielbiam malować dźwięki. Nawet jego pseudonim artystyczny inspirowany jest muzyką. Absolwent szkoły Kyushu Sangyo School of Fine Arts szybko został zauważony przez międzynarodowe magazyny poświęcone sztuce i designowi jak: Juxtapoz, New Web Pic czy Artskills. Dzięki umiejętnościom wykraczającym poza jego młody wiek, ten 27 latek z Japonii, uczestniczył już w kilkunastu wystawach i międzynarodowych kolektywach artystycznych, a także opublikował książkę „Photoshop and Illustrator Artworks”. Artysta dostarczył także oprawę wizualną do jednego z największych festiwali na żywo w Japonii – Minami Wheel.

Marumiyan jest freelancerem: łatwiej jest tworzyć swój własny, niepowtarzalny styl – mówi.Jego styl jest bardzo dekoracyjny – często wykorzystuje motywy kwiatów, zwierząt i kobiet, żeby wzbogacić swoje dzieła. Jego prace odzwierciedlają naturalną elegancję, dzięki czemu mógł pracować dla takich klientów jak: Wacom, Panasonic oraz NTT Docomo.

Artysta z duszą

Fotolia_Marumiyan_sylwetkaUrodzony w Fukuoka w Japonii, gdzie wciąż mieszka, Marumiyan od dziecka otoczony był sztuką w różnych formach, którą interesował się jego ojciec. Domowa biblioteka pełna była książek poświeconych sztuce, a rodzinne wyjścia często obejmowały muzea i galerie. Jak sam twierdzi, proces kreatywny jest częścią duszy artysty: Uwielbiam sam proces tworzenia sztuki, nawet bardziej niż jego efekt – czyli skończone dzieło. Często zaczyna ogarniać mnie znudzenie, jak tylko praca jest na finiszu – podkreśla artysta. Marumiyan wykorzystuje technikę kolażu, żeby lepiej połączyć zdjęcia i malarstwo, znaleźć równowagę pomiędzy nimi, a następnie sprawnie manipulować kolorami. Jego prace prezentowane są w różnych mediach i formatach – od plakatów, broszur czy stron internetowych, aż do okładek płyt CD. Dla Marumiyana najważniejsza jest sama radość tworzenia, forma to sprawa drugorzędna.

W projekcie TEN Marumiyan pokazuje japońską elegancję i styl

– Zdecydowałem się wziąć udział w projekcie TEN ponieważ uważam, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Stwierdziłem, że dzięki wykorzystaniu obrazów z Fotolii moje fotomontaże mogą stać się jeszcze bardziej wyrafinowane i ciekawe. Zdjęcia dodają dziełom mocy i wyrazu. Będąc nauczycielem projektowania graficznego doceniam również aspekt edukacyjny i pedagogiczny projektu – wyjaśnia. Jego projekt do Kolekcji TEN2, zatytułowany ON, powstał wokół będącego ikoną Japonii drzewa bonsai i głównego tematu zainteresowań artysty – dźwięków. Uzupełniona głośnikami, kablami i wzmacniaczami wizualna symfonia Marumiyana jest obrazem, który trzeba zobaczyć i usłyszeć.

W Japonii powstały również dwa filmy, z napisami w 12 językach, prezentujące jego otoczenie i techniki pracy. Pierwszy z nich, obrazujący codzienność Marumiyana, będzie dostępny na dedykowanej stronie TEN na Facebook od 5 kwietnia. Drugie wideo na temat techniki pracy artysty będzie dostępne w dzień inauguracji pracy, 10 kwietnia na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.

Plik .PSD z pracą Marumiyana będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 kwietnia 2013 roku o godz. 10.00.

O projekcie TEN Fotolia

Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO, Ilford, Eduweb.pl oraz Digart.pl. Twórcami drugiej edycji projektu jest 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy[1].

Dodatkowe informacje na temat kolekcji TEN można znaleźć na stronie http://tenbyfotolia.com, skąd również można pobrać press kit (folder Menu, zakładka Koncepcja) oraz dedykowanej stronie na Facebooku.

***

Informacje dodatkowe o banku zdjęć Fotolia

Fotolia, wiodący w Europie bank zdjęć typu microstock, z siedzibą w Nowym Yorku, dostarcza swoje usługi dla klientów 22 krajów i regionów, w 13 różnych językach. Posiadając w swoich zasobach wybór ponad 21 milionów obrazów cyfrowych i klipów wideo, Fotolia oferuje jedną z największych na świecie baz obrazów cyfrowych wysokiej jakości. Ponad 3,9 miliona osób wybiera serwis Fotolia jako źródło zdjęć, ilustracji, grafik wektorowych i wideo HD royalty-free w przystępnej cenie. Wraz z pojawieniem się Kolekcji Infinite, Fotolia stała się pierwszym ogólnoświatowym microstockiem oferującym obrazy pochodzące od profesjonalnych agencji,jak i artystów niezależnych. Przywództwo serwisu Fotolia w sektorze obrazów cyfrowych jest rozpoznawalne poprzez szeroką współpracę, m.in. z Associated Press.



[1] [1] Gustavo Brigante (10 stycznia), Soonguy Gwon (8 lutego), Adhemas Batista (8 marca), Marumiyan (10 kwietnia), Mike Harrison (10 maja), Alexander Otto (10 czerwca), Alexey Samsonov (10 lipca), Sergio Del Puerto (10 września), Alberto Seveso (10 października), Piotr Jaworowski (8 listopada)