Zapraszamy na piątą edycję Jazz Art Fashion Festiwal, która będzie miała miejsce w Warszawie 11-12 maja, w Centrum Praskim Koneser.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Koncert wieczoru, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Festiwalu to premierowy „Performance jAZZOWY Piosenki: Kora i MAANAM” w aranżacji i pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Mroziaka, z udziałem świetnych muzyków sceny jazzowej i wokalistów: Moniki Borzym, BOVSKiej, Ani Karwan Kasi Lins oraz Arka Kłusowskiego i Buslava. Autorem oprawy muzycznej koncertu jest Bruno Althamer, autor muralu z portretem artystki. JAFF to połączenie muzyki, mody i sztuki, przenikanie się struktur i współpraca twórców, świetnym tego wyrazem będzie premierowy pokaz kolekcji „Psycho Pussy” – owoc artystycznej kooperacji projektantki Joanny Hawrot i Maurycego Gomulickiego, grafika, fotografa, autora instalacji i krótkich form filmowych.

W niedzielę, 12 maja, na uczestników festiwalu dwa pokazy mody: pierwszy z nich to przedstawienie kolekcji „Ogrody Duszy Kobiety”, autorstwa duetu La Metarmorphose Gawkowska & Szczęsna, którego kolekcja debiutowała na tegorocznym Paris Haute Couture Fashion Week, a trzy modele z ostatniej kolekcji zostały wyróżnione w międzynarodowym, ukazującym się w m.in. Paryżu i Rzymie, magazynie Haute Couture, jako: inspiracje, talent artystyczny i wytyczanie nowych stylów w Houte Couture. Kolekcja „Ogrody Duszy…” to historia pełna fantazji, subtelności oraz magii francuskiego stylu. Atmosferę francuskiej finezji i lekkości podkreśli muzyka wygrana na fortepianie Steinway&Sons przez rewelacyjną Gośkę Bańkę, pianistkę, wokalistkę i kompozytorkę wielokrotną laureatkę prestiżowych nagród w dziedzinie sztuk muzycznych. Na miano wydarzenia wieczoru zasługuje z pewnością drugie wydarzenie fashion – na scenę wkroczy duet projektantów: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski by przedstawić kolekcję wieczorową swojego autorstwa.

JAFF Art & Design to część, której kuratorem jest dr hab. Dawid Korzekwa – założyciel platformy internetowej GUSTGUST.com która wspiera i promuje wysokiej jakości produkty, kosmetyki i ubrania od najlepszych polskich projektantów. Przez dwa dni na gości JAFF czekać będzie blisko 150 pop-up store’ów, które przedstawią produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu.

Oprócz pokazów mody i koncertów uczestnicy JAFF 2019 posłuchać będą mogli wykładów uznanych panelistów, prelekcji artystów i występów muzyków, podczas JAFF Meetups – części konferencyjno-meetingowej wydarzenia. W przestrzeni Praskiego Centrum Koneser zagoszczą m.in. Basia Richard – kostiumografka i stylistka, Piotr Szaradowski – kurator, wykładowca i doktor nauk humanistycznych, Natasha Pavluchenko – projektantka, Andrzej Kupniewski – Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Rafał Stanowski – dziennikarz i koordynator festiwalowej strefy Young Designers. Debatom towarzyszyć będą warsztaty m.in. z rysunku żurnalowego z Natashą Pavluchenko na sprzęcie marki Wacom oraz Eizo, warsztaty z jogi z panelem związanym z Herstorią, warsztaty kulinarne pod patronatem MARTINI z Larą Gessler, warsztaty plecionkarskie oraz warsztaty z tworzenia gier w 3D, który odbędzie się w przestrzeniach warszawskiego campusu Google for startups. Na wyjątkowe spotkanie z polskim bursztynem w świecie mody: wykłady, projekcje filmowe, wystawę i warsztaty zaproszą Andrzej Kupniewski i Marcin Tymiński z Fundacji Promocji Wzornictwa i Muzeum Biżuterii Współczesnej.

Wszystko co wielkie ma swój mniejszy początek, dlatego na dwa dni oddajemy we władanie młodych projektantów specjalnie zbudowany Pawilon na Placu Konesera JAFF Young Designers i dedykujemy im konkurs. To nagradzani i nominowani do nagród w prestiżowych konkursach Fashion Week. Wyłoni on najlepszą kolekcję, która posiadając szczególne walory artystyczne wpisze się w ideę łączenia mody i kultury obecną na Jazz Art Fashion Festivalu. Wyboru zwycięzcy dokona Jury w trakcie wydarzenia. Przez dwa dni festiwalu w Pawilonie będzie można oglądać modowe show oraz kolekcje. Kuratorem przestrzeni jest Rafał Stanowski, PR Director Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Dodatkowo goście festiwalu będą w tym miejscu mogli wziąć udział w wielu warsztatach edukacyjno-rozwojowych m.in. plecionkarstwa, sitodruku, rysunku żurnalowego, wyrobu biżuterii oraz jogi.

Sponsorami piątej edycji Jazz Art. Fashion Festival są: OPPO Mobile Polska oraz Audi Krotoski-Cichy Warszawa, ul. Radzymińska 267.

Więcej informacji:

www.jazzartfashion.pl

https://www.facebook.com/jazzartfashionfestival/